صعود تیم ماشین‌سازی تبریز به لیگ برتر را به دوستداران با فرهنگ ماشین‌سازی و مردم ورزش دوست آذربایجان تبریک عرض می کنم.

به گزارش تبریزمن، حضور تیم ریشه‌دار ماشین سازی تحت حمایت مادی و معنوی شهرداری تبریز مطمئنا حاصل زحمات بسیاری از کسانی است که در طول دو سال گذشته تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند و نباید ارزش چنین موفقیت ارزشمند باشگاه شهرداری تبریز تحت‌الشعاع حواشی روزهای اخیر شهرداری تبریز قرار گیرد.

باید اذعان داشت که وسعت نگرش شهرداری و اعضای شواری شهر برای حمایت از تیم فوتبال و در کنار آن تلاش امیدوارانه هواداران این تیم موفقیت ارزشمند این تیم میسر شد. افراد و مدیرانی که با ریسک‌پذیری کامل از انتقال تیم از دسته دو به دسته یک حمایت نمودند و در راستای تامین منابع و سازماندهی شاکله اصلی تیم در حد صعود به لیگ برتر زحمات فراوانی را متقبل شدند و کسانی که با مدیریت و حمایت قاطع خود تیم را از روند احتمالی ناکامی خارج نمودند و با اطمینان به کادر فنی جدید روند صعود به لیگ برتر را تسهیل نمودند.

نیکوخصلت

مطمئنا احتمال سقوط و بازگشت به لیگ یک در سال‌های آتی با وجود هواداران شایسته و ادامه حمایت‌های شهرداری تبریز برای تیم ریشه‌داری همچون ماشین‌سازی کمتر خواهد بود، اما با اینحال شایسته است تا با برنامه‌ریزی صحیح و به موقع روند رشد و توسعه این باشگاه در کوتاه مدت و بلند مدت تضمین شود.

مدیریت علمی همراه با تجربه بومی شده به شکل یکپارچه می‌تواند سنگ بنایی مطمئن را برای سال‌های آتی این باشگاه به وجود آورد تا با رشد این باشگاه و دربی‌های شیرین و تماشایی، مردم این خطه شاهد روزهایی درخشان برای ورزش تبریز باشند.

مواردی را به طور اجمالی برای توسعه این باشگاه مردمی می‌توان در نظر گرفت که عبارتند از:

۱-  ادامه روند حمایت و پشتیبانی کامل شهرداری تبریز از تیم ماشین‌سازی

۲-  تعیین تکلیف کادر فنی برای فصل آتی در همین اردیبهشت ماه

۳-  تامین منابع مالی و پیش بینی‌های لازم و مشخص (با تلاش شهرداری، هیات مدیره، دانشگاه و صنعت استان)

۴-  سازمان‌دهی رسمی کانون هواداران باشگاه و تنظیم تقویم سالانه (امور فرهنگی، اجتماعی و آموزشی)

۵-  برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شفاف و معین برای تیم‌های پایه با هماهنگی کامل با تیم بزرگسالان

۶-  همچون کشورهای پیشرفته دنیا برنامه‌ریزی باید در راستای روند خصوصی‌سازی این باشگاه و واگذاری به مردم در طول سال‌های آتی صورت گیرد.

امید است تا با روند صحیح مدیریتی و پشتیبانی هواداران صمیمی این تیم ریشه‌دار و خوش نام این خطه شاهد شکل گیری باشگاهی در سطح حرفه‌ای و افتخار آمیز در کشور و سطح بین‌الملل باشیم.

** دکتر سعید نیکوخصلت دانشیار و رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :