در حالی که طرح تعویض چمن استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام تبریز با حمایت های همه جانبه مدیریت ارشد آذربایجان شرقی مراحل پایانی خود را سپری می کند، موضوع واردات چمن از ترکیه به یکی از ابهامات این طرح تبدیل شده است و گویا پیمانکار قصد جابجائی در نوع چمن را دارد.

به گزارش تبریزمن، هرچند طرح مزبور که از مصوبات سفر استانی هیات دولت به آذربایجان شرقی بوده و اعتبار آن معادل ۳۰ میلیارد ریال تحصیص یافته است و مراحل مختلف عملیات اجرایی طبق برنامه زمان بندی شده در حال انجام می باشد، اما مرحله پایانی طرح که پهن چمن است به دلیل برخی مسایل در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در این زمینه با تاکید بر اینکه نباید اجازه استفاده از چمن نامرغوب در ورزشگاه یادگار امام به پیمانکار داده شود، به ایرنا ، گفت: پیمانکار طرح تعویض چمن ورزشگاه یادگار امام باید به تعهدات خود پایبند باشد.

سعید حاجی زاده افزود: شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور تعهد کرده است که برای ورزشگاه یادگار امام از چمن باکیفیت و مرغوب استفاده کند و اعتبار آن نیز تامین شده است، اما شنیده ها حاکی است که این شرکت با عنوان کردن برخی موارد قصد دارد از چمن دیگری با کیفیت بسیار پایین تر بهره گیرد.

وی ادامه داد: پیمانکار مواردی چون قرنطینه، ترخیص گمرکی و هزینه بیشتر را مطرح کرده و درصدد است چمن بی کیفیت را جایگزین چمن پیش بینی شده برای استادیوم قبلی کند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

حاجی زاده اضافه کرد: دلایل این شرکت در حالی مطرح می شود که هماهنگی های لازم در استان در خصوص قرنطینه، تامین هزینه حمل و نقل چمن سفارش شده از کشور مبدا و نیز طی سریع مراحل ترخیص گمرکی انجام شده است.

وی یادآور شد: اگر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور به جای چمن مرغوب سفارش شده قبلی از چمن نامرغوب مورد نظر خود استفاده کند شاید از نظر هزینه و زمان ظاهرا’ صرفه جویی صورت گیرد، اما این کار باعث خواهد شد زمین چمن ورزشگاه یادگار امام در یکی دوسال آینده دوباره به بازسازی نیازمند شود و این یعنی اتلاف زمان و منابع که برخلاف رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

حاجی زاده افزود: خود پیمانکار در مصاحبه ای اعلام کرده عمر چمن سفارش شده که ۱۸ ماه از زمان کشت آن در خزانه می گذرد بیش از ۱۰ سال است در حالی که شنیده می شود چمن مدنظر کنونی کمتر از ۲ سال دوام دارد و تنها ۳ ماه در خزانه کشت شده است.

وی با اشاره به حضور سه تیم تبریزی در مسابقات لیگ برتر و اهمیت ورزشگاه یادگار امام در برگزاری بازی این تیم ها از جمله مسابقات آسیایی و نیز مسابقات ملی، از مسولان اداره کل ورزش و جوانان و مسئولان عالی رتبه استان و تبریز درخواست کرد در این زمینه ورود جدی کنند و مانع اقدام شرکت یاد شده به ضرر فوتبال تبریز و استان شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :