به گزارش تبریزمن، حمزه یونس تونسی مهاجمی بود که انتقالش به فوتبال ایران و تیم تراکتورسازی تبریز با سر و صدای زیادی همراه بود و همه، به خصوص هواداران تراکتورسازی امیدوار بودند که جانشینی در حد ادینهو و حتی بهتر از او را – حداقل روی کاغذ – یافته اند.

بازی های عالی در لیگ قهرمانان و تکه کلام های دیگر که در رسانه ها استفاده شد باعث گشته تا انتظاراتی دور از واقعیت در ذهن برخی، از جمله گزارشگر دیدار تراکتورسازی و گسترش فولاد ایجاد شود و همین انتظارات اظهار نظر های غیر معقولی را نیز به دنبال داشته است.

با این حال ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حمزه یونس در لیگ قهرمانان اروپا صرفا به عنوان یک بازیکن تعویضی و در دقایق پایانی به میدان رفته است و پاس گلی هم که مقابل لیورپول داده بود را هر بازیکن دیگر می توانست مثل آن پاس را در آن موقعیت بدهد. با این حال از نظر سابقه و فیزیک بدنی، یونس یک سر و گردن از سایر مهاجمان لیگ برتر بالاتر بوده و در دو بازی اخیر هم این مورد را به خوبی نشان داده است.

یونس برخلاف فرهنگ فوتبال ایران که مهاجمانش تا دقیقه ۹۰ صرفا در نوک خط حمله تیم حضور داشته و منتظر رسیدن توپ می باشند، در دو هفته اخیر و به خصوص مقابل گسترش فولاد نشان داد که مهاجم می تواند برای خود ایجاد موقعیت کرده و از میانه های زمین توپ گیری نماید.

IMG_8344

حمزه یونس در بازی روز گذشته بار ها و بارها در میانه های زمین و رو به عقب دوید، در حالی که بازیکنانی چون نریمان جهان و یا سروش رفیعی جلوتر از او باقی مانده و منتظر توپ بودند.

همین ویژگی ها حتی اگر منجر به گلزنی یونس نشود، مطمئنا باعث موفقیت تیم و به ثمر رسیدن گل توسط سایر بازیکنان خواهد شد. این نکته را هم فراموش نکنیم که در بازی دیروز اصلا هیچ توپی در موقعیتی مناسب برای یونس ارسال نشد که انتظار گل کردن آن را از وی داشته باشیم. شاید اگر توپی را که ثاقبی در دو قدمی دروازه به آسمان کوبید یا موقعیت هایی که سایر بازیکنان از دست دادند، به حمزه یونس می رسید، هم اکنون شاهد چند گل بیشتر در دربی آذربایجان بودیم اما فراموش نکنیم که در ایجاد همین موقعیت های از دست رفته حمزه یونس نقشی اساسی داشته است.

با کمی صبر و حوصله مطمئنا شاهد گلزنی حمزه یونس خواهیم بود اما بهتر است به جای ایجاد حاشیه و شک و تردید در هفته های ابتدایی، روشن شدن موتور گلزنی مهاجم تیم را به تاخیر نیاندازیم.

IMG_8122


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :