برنامه نود ۱۱ آبان با محوریت بررسی هفته دهم و یازدهم لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۳۲ از شبکه سه سیما آغاز شد.

عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه گفت سه ساعت در خدمت شما خواهیم بود و بازی‌های دو هفته را باید بررسی کنیم، یک مهمان ویژه هم خواهیم داشت که پل برایتنر مدافع چپ اسطوره ای سابق تیم ملی فوتبال آلمان خواهد بود.

 در ابتدا سوال مسابقه پیام کوتاه درباره مهم ترین اتفاق دربی پخش شد.

خلاصه ای از آن چه در برنامه ۱۱  آبان نود خواهد گذشت پخش شد.

امشب سه بخش نود درجه خواهیم داشت که اولی برای هفته دهم، دومی مخصوص بازی استقلال و پرسپولیس و آخری مخصوص هفته یازدهم خواهد بود. اولین نود درجه ویژه بازی های هفته نهم لیگ برتر در ابتدا پخش شد.

ترین های لیگ و مرور اتفاقات و عملکردهای برتر هفته دهم لیگ برتر پخش شد.

مسابقه تراکتورسازی و ذوب آهن از هفته دهم با تساوی عجیب و پرگل دو تیم اولین مسابقه ای بود که در برنامه پخش شد.

ماجرای بیانیه ها و مصاحبه های عجیب کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی و اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر علیه یکدیگر سوژه اول برنامه بود که گزارشی در خصوص آن پخش شد.

پس از پخش گزارش فردوسی پور با انتقاد نسبت به رفتارهای صورت گرفته صحبت کرده و گفت در حال حاضر که همه به دنبال صعود تیم ملی به جام جهانی هستند بهتر است این دشمنی ها علنی نشود و فدراسیون فوتبال جلوی آنها را بگیرد.

کلیپی از صحنه های زیبای پیش از دربی پخش شد.

 ۲۹ دقیقه پس از آغاز برنامه ۶۰۵ هزار نفر در نظرسنجی شرکت کردند که ۴۷ درصد استقبال هواداران و تشویق هادی نوروزی را مهم ترین اتفاق دربی هشتاد و یک عنوان کردند، ۳۰ درصد تغییر لحظه  آخر نتیجه بازی و ۲۲ درصد کیفیت بالای مسابقه را انتخاب کردند.

 پیش بازی دربی و گزارش صبح بازی محمدحسین میثاقی از بازیکنان دو تیم و مصاحبه با آنان بخش بعدی بود.

نود درجه ویژه دربی پخش شد.

خلاصه مسابقه جذاب هشتاد و یکم استقلال و پرسپولیس همراه با حواشی کامل آن پخش شد.

مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته گذشته به کمک او انجام شد.

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن بررسی شد. در این بخش اپلیکیشن برنامه نود برای گوشی های اندروید معرفی شد که بینندگان خارج از کشور با دریافت آن می توانند در نظرسنجی برنامه نود شرکت کنند.

عادل فردوسی پور در کنار پل براینتر مدافع اسطوره ای تیم آلمان که تا دقایقی دیگر به برنامه اضافه می شود در پشت صحنه نود:

مرادی: تمام تصمیمات مهم داوری دربی درست بود

 کارشناسی داوری دربی هشتاد و یک انجام شد که مسعود مرادی در این باره گفت: سرنگونی امید ابراهیمی در محوطه جریمه پرسپولیس اصلا خطا نبود و داور حتی می توانست به خاطر شبیه سازی به او کارت زرد بدهد. به همین ترتیب سرنگونی رامین رضاییان به خاطر مانع شدن بازیکن استقلال با دست هم خطا نبود اما اخطار لازم نداشت.

در ادامه بازی کمک داور در شرایط تک به تک آفساید امید عالیشاه را اعلام نکرد که تصمیم به ادامه بازی کاملا درست بود و مدافع استقلال آفساید را پر کرده بود. یک خطا روی مهدی طارمی در نیمه اول توسط مگویان در موقعیت مناسب انجام شد و به بازیکن پرسپولیس پشت پا زد و باید کارت زرد دریافت می کرد که از چشم داور دور ماند.

در نیمه دوم برخورد توپ به دست حنیف عمران زاده پنالتی نبود چون توپ به دست عقب او خورد که حالت طبیعی داشت. رضا نورمحمدی به دلیل زدن لگد به مهدی رحمتی باید کارت زرد می گرفت.

مرادی درباره گل پرسپولیس و احتمال خطای بنگستون روی رحمتی گفت: برخورد پای مهاجم با رحمتی زمانی انجام شد که توپ در حال ورود به دروازه بود و ادامه بازی صحیح بود. قبول دارم برخورد انجام شد اما برخورد او با پای رحمتی مانع حرکت دروازه بان نشد و این نمی تواند خطا باشد. زمانی که توپ دارد وارد دروازه می شود این برخورد نه مانع حرکت رحمتی می شود نه مانع عکس العمل او و همزمان با ورود توپ به دروازه انجام شد و هیچ جای دنیا این خطا گرفته نمی شود و گل صحیح بود.

در بررسی وقت تلف شده نیمه دوم مشخص شد در این نیمه فقط برای ورود برانکاردها ۳ دقیقه و ۴۷ ثانیه وقت تلف شد که باید ۴ دقیقه اعلام می شد. در وقت های تلف شده هم ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه صرف مصدومیت رحمتی شد و گل در لحظه ۰۵:۰۶ به ثمر رسید به این ترتیب حدود ۲۰ ثانیه بعد از گل هم بازی می توانست ادامه پیدا کند و وقت های تلف شده دربی مشکلی نداشت و در مجموع تمام تصمیمات مهم داوری دربی صحیح بود.

عکسی جالب و عجیب و غریب از شادی بازیکنان پرسپولیس بعد از گل در دربی پخش شد.

 کلیپ معرفی پل برایتنر مهمان ویژه امشب برنامه نود پخش شد.

پل براینتر زننده دو گل آلمان در فینال های جام جهانی به استودیو نود آمد و گفتگوی ویژه با او آغاز شد.

برایتنر:تحت تاثیر بزرگی ورزشگاه آزادی بودم

اسطوره باشگاه بایرن مونیخ و مدافع پیشین تیم ملی آلمان گفت: از دیدن بازی‌های علی کریمی در تیم بایرن لذت می‌بردم.

برایتنر ابتدا با بیان اینکه برای چهارمین بار به ایران سفر کرده است، گفت: اولین بار در سال ۱۹۷۳ در استادیوم تازه تاسیس تهران (استادیوم آزادی) با تیم بایرن مونیخ به مصاف تیم ملی ایران رفتیم که شکست خوردیم و در بازی دوم مقابل پرسپولیس قرار گرفتیم.

وی درباره حضورش در ایران، تاکید کرد: من به عنوان نماینده بایرن مونیخ به سراسر دنیا سفر می کنم و اینبار هم با یک هیات بزرگ اقتصادی از یک ایالتی از جنوب آلمان به ایران آمده ایم.

مدافع پیشین تیم ملی آلمان درباره شکست بایرن برابر تیم ملی ایران در سال ۱۹۷۳  و اینکه گفته می‌شد بایرن آن بازی را جدی نگرفته بود، گفت: اینطور نبود. ما به خاطر جشن قهرمانی در آلمان یک مقدار خسته بودیم ولی بعد از آن و در بازی دوم (مقابل پرسپولیس) بهتر شدیم.

برایتنر با تمجید از استادیوم آزادی خاطرنشان کرد: من تحت تاثیر آن استادیوم بزرگ که غیر قابل وصف بود،قرار گرفتم. این یکی از نقاط اوج یک بازیکن است که بتواند در چنین استادیومی بازی کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا فوتبال ایران را دنبال می کند یا خیر، تاکید کرد: من فوتبال بین المللی را دنبال می کنم. می دانم که ایران الان در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ترکمنستان، گوام، هندوستان و عمان همگروه است.

برایتنر درباره حضور بازیکنان ایرانی در لیگ آلمان و حضور علی دایی، علی کریمی و وحید هاشمیان در تیم بایرن مونیخ، اظهار کرد: البته که آنها را می‌شناسم و پیگیر وضعیت آنها بودم. این بازیکنان تاثیرهای متفاوتی در بایرن گذاشتند. ما با علی دایی در تیم بایرن، گلزن تمام عیاری داشتیم. اگر او الان بود، قطعا موفقتر بود چرا که در فوتبال امروز دفاع آخر نداریم و با قدرت سرزنی علی دایی الان او راحتتر می توانست کار کند.

وی افزود: دایی نه تنها در بایرن بلکه در تیم هرتابرلین هم گلهای بسیار خوبی زد. وحید هاشمیان هم بازیکن خوبی بود ولی از نظر قدرت بدنی به او در تیم بایرین فشار می آمد. او هم فوتبالیست فوق العاده ای بود ولی این بازیکن آن قدرت بدنی که در بوندس لیگا نیاز بود را شاید نداشت.

مدافع تیم ملی آلمان درباره علی کریمی، تصریح کرد: کریمی تمام مشخصات برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن اروپا را داشت. او می توانست بدون آنکه نگاه کند، به آن سمتی که می خواهد پاس بدهد، ولی برای کریمی به عنوان اینکه نفر اول تیم بایرن باشد، فشار زیاد بود. با این حال لذت می بردم وقتی بازی او را می دیدم.

برایتنر در خصوص اینکه ایرانی‌ها انتظار داشتند علی دایی بیشتر از «یانکر» بازی می کرده است، گفت: من آرزو داشتم علی دایی بیشتر بازی کند.

وی با بیان اینکه مهدی مهدوی کیا را هم می شناسد، گفت: مهدی بازیکنِ تیمی خوبی بود و او را هرجا می‌خواستید، می توانستید قرار بدهید. مهدی بازیکنی بود که هیچ وقت از کارش ناراضی نبودید.

مدافع پیشین تیم ملی آلمان درباره دوبار گلزنی در فینال جام جهانی، تصریح کرد: بزرگترین لحظه زندگی من وقتی بود که داور با سوت خودش فینال را به پایان برد و ما قهرمان شدیم.

برایتنر با بیان اینکه راست پا است نه چپ پا، گفت: من در واقع بازیکن خط میانی بودم ولی یک بازی بود که تمام مدافعان مصدوم بودند و مربی از من خواهش کرد برای یک بازی به پست دفاع چپ بروم و از آن لحظه به بعد مدافع چپ شدم. از آن روزهای اول یک مدافع چپ در من متولد شد و سهمی در این پُست ایفا کردم.

وی که در برنامه نود حضور یافته بود، در ادامه درباره اینکه چه تعاملی می توان بین فوتبال ایران و آلمان داشت، گفت: می توان بازیکنان جوان ۱۴ یا ۱۵ ساله را به صورت مدام به آلمان فرستاد و علاوه بر آن تبادل فشرده مربیان را آغاز کنیم و مربیانی بیاوریم که در آموزش بازیکنان جوان تخصص داشته باشند.

مدافع پیشین تیم ملی آلمان با بیان اینکه این کشور چه کار کرد که بعد از یک افت چندساله دوباره اوج گرفت، تاکید کرد: حدود سال ۲۰۰۴ بود که نسبت به آموزش جوانان شناخت پیدا کردیم. در دهه ۸۰ و ۹۰ بازیکنان جوان را کارگر فوتبال کرده بودیم. در آن روزها ۷۰ درصد روی مسائل بدنی کار کردیم و فوتبال ما به مرور بدتر شد. در دهه ۹۰ به خوبی درک نکردیم که کشورهای قدرتمند فوتبال دیگر ترکیبی بازی می کنند نه «من تو من». ما بعدا متوجه شدیم که باید از دیگران یاد بگیریم و در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ یاد گرفتیم که فوتبال را به اوج برگرداندیم. ما آماده بودیم که خودمان را اصلاح کنیم.

برایتنر که یکی از مدیران فعلی باشگاه بایرن مونیخ است، در پاسخ به این سئوال که آیا پپ گواردیولا در بایرن خواهد ماند یا خیر، گفت: فقط خود گواردیولا پاسخ این سئوال را می‌داند. ما دوست داریم که او در بایرن بماند.

وی همچنین از پاسخ دادن به سئوالی درباره دعوت نشدن لوتار ماتئوس، گفت: پاسخ‌های زیادی غیر صادقانه‌ای وجود دارد که من می‌توانم به شما بدهم ولی اجازه بدهید در اینباره چیزی نگویم.

براینتر که خودش را علاقه مند به کسب تجربیات جدید نشان داد، با به کار بردن چند کلمه فارسی در این مصاحبه ثابت کرد که چقدر به زبان فارسی علاقه دارد!

 رهبری فرد: پنالتی به پرسپولیس را طوری زدم گل نشود!

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با هفته جاری در میان گفتگوی ویژه پخش شد.

 ۱۱ آبان ۸۰ اولین بازی لیگ حرفه ای ایران بین پاس تهران و تراکتورسازی در ورزشگاه شهید شیروردی برگزار شد. ۶ آبان روز جهانی انیمیشن هم دیگر مناسبت این هفته بود. گل هفته ۶ آبان ۷۲ زده شد که گل فوق العاده مهدی فنونی زاده به عربستان بود.

بهروز رهبری فرد به مناسبت پخش بازی نوستالژیک پرسپولیس – پاس مهمان تقویم بود و گفتگو با او درباره پنالتی جنجالی برابر تیم سابقش انجام شد.  رهبری فرد درباره این ضربه گفت: قبل از بازی مجید جلالی به من گفته بود تمام پنالتی ها را باید بزنی و پنالتی بازی پرسپولیس هم از این قاعده مستثنی نبود. وقتی رفتم پشت ضربه دورخیز کردم و برگشتم نمی خواستم بزنم اما بعد دیدم هزاران نفر در ورزشگاه هستند که سال های سال من را تشویق کردند چطور می‌توانم این ها را ناراحت کنم؟ از طرفی گفتم بازیکن پاس هستم و حقوق گرفتم تا برای این تیم بازی کنم. ضربه را  خیلی آرام زدم به طوری که ایلیچ بتواند بگیرد. خدایی به هوای گل شدن نزدم چون دروازه ای بود که سال ها از آن دفاع کرده بودم و گلر نمی دانم چرا برعکس رفت و حتی اگر بلند می شد و برمی گشت ضربه آن قدر آرام بود که می توانست آن را بگیرد! بعد از گل هم من خوشحالی نکردم. همین جا بگویم مهدی هاشمی نسب هم پرسپولیسی است و خانواده اش هم پرسپولیسی هستند و به من گفت شادی کردی بیا به سمت من و من هیچ کاری به جز این نکردم. این بهترین خاطره زندگی من بود و تا به حال ندیده بودم بازیکنی در ورزشگاه آزادی جلوی تیم پرسپولیس گل بزند و تشویق بشود اما برای من اتفاق افتاد.

 آخرین کلیپ از حواشی به جا مانده دربی هشتاد و یکم پایتخت پخش شد.

آنالیز دربی هشتاد و یک و بررسی نکات فنی بازی بخش بعدی بود.

جدول لیگ برتر و برنامه بازی ها مرور شد.

بخش سوم نود درجه با مرور طنز مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر پخش شد.

مسابقه گسترش فولاد و برتری پرگل برابر پدیده در هفته یازدهم پخش شد.

بازی تیم های ملوان و فولاد خوزستان مسابقه بعدی هفته بود.

ترین های هفته یازدهم لیگ برتر پخش شد.

عادل فردوسی پور درباره حواشی اخیر فوتبال گفت آقای اسدی خواسته بودند با کارلوس کی روش مناظره کنند که کی‌روش قبول نکرد و فکر هم نکنم انجام مناظره در این شکل و سطح به صلاح بود. بعدا می توانیم به صورت حضوری درخدمت خود آقای اسدی باشیم.

وی همچنین درباره نظرسنجی بهترین بازیکن دربی روی سایت برنامه گفت سیدمهدی رحتی با اختلاف بالا عنوان بهترین بازیکن را به دست آورد و کاملا هم حقش بود اول شود چون عملکرد فوق العاده ای در دربی داشت.

تیم منتخب هفته یازدهم لیگ برتر معرفی شد.

مسابقه صبای قم با تراکتورسازی مسابقه بعدی هفته یازدهم لیگ برتر بود.

پس از آن برتری پرگل ذوب آهن برابر تیم فوتبال راه آهن به تصویر کشیده شد.

بازی بعدی بین تیم های استقلال اهواز و سپاهان بود که به پخش رسید.

بازی تیم های سیاه جامگان و سایپا بازی دیگری بود که روی آنتن رفت.

و مسابقه تیم های نفت تهران و استقلال خوزستان پنجمین مسابقه ای بود که  به دلیل کمبود وقت به صورت متوالی  به پخش رسید.

 داوری مسابقات پخش شده مورد بررسی قرار گرفت که مرادی درباره بازی استقلال اهواز و سپاهان گفت: پنالتی روی محمد غلامی درست بود و شهاب گردان پای چپ مهاجم را زد. روی سرنگونی نویدکیا در محوطه جریمه استقلال اهواز به نظر نمی  آید خطایی شده باشد.

در مسابقه گسترش فولاد و پدیده خطا روی شجاعیان کاملا درست بود و پنالتی بود، مدافع پشت پا زد و باید کارت زرد دریافت می کرد. یک خطا روی ابوالحسنی بازیکن پدیده در محوطه جریمه انجام شد و یک ضربه پنالتی برای پدیده اعلام نشد.

در مسابقه ملوان برابر فولاد برخورد توپ به دست مدافع فولاد خطای هند نبود و توپ از یک متری به دست او خورد.

همچنین در مسابقه نفت تهران و  استقلال خوزستان مدافع نفت تهران هنگام زدن برگردان برای مهاجم استقلال خوزستان مزاحمت ایجاد کرد که خطا بود و یک پنالتی برای استقلال خوزستان گرفته نشد.

در ادامه تیم منتخب هفته قبل یعنی هفته دهم لیگ برتر هم معرفی شد.

چهار بازی از هفته دهم باقی مانده که ابتدا مسابقه سایپا در برابر صبای قم پخش شد.

سپس خلاصه مسابقه راه آهن در برابر گسترش فولاد از هفته دهم به پخش رسید.

اما به دلیل کمبود زمان خلاصه و حواشی بازی تیم های نفت تهران با پدیده و فولاد با سیاه جامگان فرصت پخش پیدا نکرد که ویدیوی آن روی سایت برنامه قرار گرفت.

 داوری آخرین مسابقات پخش شده از هفته دهم بررسی شد که مرادی درباره بازی ذوب آهن و تراکتورسازی گفت: احسان پهلوان در نیمه اول توسط ایران پوریان در محوطه جریمه زمین زده شد که باید یک پنالتی برای ذوب آهن اعلام می شد اما نشد. هل دادن رجب زاده در محوطه جریمه شامل نیروی بیش از حد نبود و خطای پنالتی روی او رخ نداد. اما اعلام خطا روی رجب زاده که منجر به ضربه کاشته و گل ذوب آهن شد اشتباه بود و اتفاق خاصی رخ نداد، داور قبل از پرتاب اوت می توانست فقط یک تذکر بدهد، حتی زننده ضربه منجر به گل این خطا هم در آفساید قرار داشت و این گل به کلی مردود بود.

در مسابقه پدیده و نفت تهران پنالتی نفت کاملا درست بود و دروازه بان فقط پا را زد و شانس بازی با توپ را نداشت.

در بازی فولاد با سیاه جامگان ضربه انصاری به دست مدافع سیاه جامگان برخورد کرد و باید یک ضربه پنالتی برای فولاد اعلام می شد.

در مسابقه سایپا و صبای قم زمین خوردن ترابی توسط آرام طبع در محوطه جریمه صبا خطا و پنالتی نبود و خود بازیکن سرنگون شد. محمدزاده از سایپا در شرایط تک به تک بازیکن صبا را زد و باید با کارت قرمز مستقیم اخراج می شد چون  موقعیت آشکار گل را گرفت اما داور با کارت زرد دوم او را اخراج کرد. آفساید کریم اسلامی مهاجم صبا در شرایط دو به تک کاملا اشتباه اعلام شد.

در مسابقه راه آهن و گسترش فولاد هم زمین خوردن ایوب کلانتری در محوطه جریمه راه آهن خطا بود ولی قبل از آن باید آفساید اعلام می شد. زمین خوردن مهرداد محمدی در محوطه گسترش فولاد هم خطا نبود و بازیکن آبی کاری با او نکرد.

در آخرین دقایق روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه مرور شد.

بخش بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور در هفته گذشته هم فرصت پخش شدن پیدا نکرد و ویدئوی آن روی سایت برنامه قرار گرفت.

در نهایت با نمایش نتایج نظرسنجی برنامه این هفته ساعت ۱:۴۰ بامداد به پایان رسید. در انتهای برنامه با شرکت یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر ، ۵۴ درصد بینندگان استقبال هواداران و اتحاد برای تشویق هادی نوروزی را مهم ترین اتفاق دربی عنوان کردند، ۲۶ درصد تغییر نتیجه در آخرین دقیقه و ۱۹ درصد هم به کیفیت و هیجان بالای بازی رای دادند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :