دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مردم سالاری – ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵ برابر با ۲۴ شهریور- گفت: جامعه مدنی اکسیژن مردم سالاری است و حکومت و جامعه مدنی می توانند و باید شریک ساختن آینده ای باشند که مردم می خواهند.

به گزارش تبریزمن، در پیام بان کی مون آمده است:ما به وضوح در با ثبات ترین و پویاترین دموکراسی های جهان می بینیم که دولت و جامعه مدنی با هم برای آرمان های مشترک تلاش می کنند. جامعه مدنی به عنوان کاتالیزور پیشرفت اجتماعی و رشد اقتصادی عمل می کند.

جامعه مدنی در پاسخگویی دولت و کمک به بیان علائق گوناگون جمعیت شامل آسیب پذیرترین گروه ها نقش مهمی دارد.

وی در پیام خود افزود:نقش جامعه مدنی هیچگاه تا به این اندازه مهم نبوده است. ما به زودی اجرای دستور کار توسعه الهام بخش جدیدی را که توسط همه دولت های جهان مورد توافق گرفته است آغاز می کنیم.

این پیام در عین حال حاکی است: با این حال برای جامعه مدنی، آزادی عمل رو به کاهش و حتی در حال از بین رفتن است. شمار نگران کننده ای از دولت ها محدویت هایی را برای انجام کار، دریافت پول یا هر دو این وضعیت ها را برای سازمان های مردم نهاد اعمال کرده اند.

بان کی مون در پیام خود در این باره افزود: به این دلیل موضوع امسال روز جهانی مردم سالاری «فضا برای جامعه مدنی» است. در این روز، بیایید به یاد آوریم پیشرفت و مشارکت مدنی دست در دست هم به پیش می روند.

یک کشور مطمئن به شهروندانش فرصت تصمیم گیری و ایفای نقش در توسعه کشور می دهد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، در پایان این پیام آمده است: همانگونه که سازمان ملل متحد به تلاش برای آینده ای دموکراتیک و کثرت گرا برای همه ادامه می دهد، حکومت و جامعه مدنی می توانند و باید شریک ساختن آینده ای باشند که مردم می خواهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :