آتشفشان ها ترسناک و خطرناک هستند ، اما از سوی دیگر این پدیده های طبیعی زیبایی های خیره کننده ای نیز دارند.

این تصاویر از زیباترین آتشفشان های جهان گرفته شده که بعضا خاموش و بعضی از آنها همچنان فعال و پرخروش می باشند.

آتشفشان کلیموتو (Kelimutu ) ، فلورس ، اندونزی

این آتشفشان زیبا در جزیره فلورس اندونزی بخاطر وجود سه دریاچه در دهانه اش معروف است.این سه دریاچه سه رنگ متفاوت را به نمایش می گذارند و در زمانهای مختلف با توجه به فعالیت های آتشفشانی که در اعماق این کوه رخ می دهند به رنگهای سبز ، آبی ، مشکی و حتی گاها قرمز تغییر رنگ می دهند.

کیلائو (Kilauea ) ، هاوایی

آتشفشان های هاوایی بخاطر فعال بودنشان در دنیا معروف هستند ولی در عین حال منظره زیبایی را نیز به نمایش می گذارند. کوچکترین آتشفشان آن کیلائو است که تقریبا از سال ۱۹۸۳ به طور مکرر فوران کرده است که همین امر موجب شده تا مواد مذابی که مداوم از این کوه به دریا وارد می شوند صخره های سنگی سیاه زیبایی را ایجاد کنند.

کریتر لیک (Crater Lake) یا دریاچه دهانه آتشفشان ، اورگون

کریتر لیک یکی از زیباترین کاسه های آتشفشانی در جهان است که در جنوب اورگون قرار دارد. این دریاچه حدود ۶۸۵۰ سال پیش از فوران و در هم ریختن کوه آتشفشانی به نام مازاما تشکیل شده است و امروزه یکی از زیباترین دریاچه ها را بوجود آورده که بخاطر آب شفاف و آبی رنگ عمیقی که دارد معروف است.


مائیلیفل (Maelifell ) ، ایسلند

آتشفشان مائیلیفل در جنوب ایسلند قرار دارد و ارتفاع آن ۸۰۰ متر می باشد و امروزه یکی از جاذبه های توریستی این منطقه می باشد. این کوه که در لبه یخچال طبیعی میردالس قرار دارد شکلی مخروطی زیبا دارد که سطح آن پوشیده از خزه های سبز است و همین امر به زیبایی این کوه می افزاید. خاکسترهای سیاهی که اطراف این کوه قرار دارد به زیباتر شدن منظره این منطقه می افزاید.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :