نماینده فوتبال آذربایجان در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل سقوط خود به دسته پایین را قطعی کرد تا بعد از نزدیک به ۲۰سال فاصله از سطح اول فوتبال ایران تنها یک فصل حضور در لیگ برتر را تجربه کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: فصل پیش در همین بازه زمانی هواداران فوتبال آذربایجان با انگیزه و امیدهای فراوان پی گیر نتایج یکی از محبوب ترین تیم های خود، ماشین سازی بودند تا پس از سال های دوری از سطح اول فوتبال کشور، بتوانند سومین نماینده خود را در کنار تیم های قدرتمند تراکتورسازی و گسترش فولاد راهی مسابقات لیگ برتر کنند.

اما هم اکنون شرایط کاملا برعکس رقم خورده است و تیم محبوب ما در اولین تجربه حضور خود در لیگ برتر، در بدترین شرایط ممکن سقوط کرد!

اینکه در فوتبال یک تیم سقوط می کند و یک تیم صعود، اتفاق غریبی نیست و نباید به خاطر این موضوع تیم و یا سرمربی را سرزنش کرد، اما در این بین شرایط برای برای ماشین سازان کاملا متفاوت است.

ماشین

ماشین سازی در کنار پیکان و صنعت نفت آبادان سه تیمی بودند که امسال به لیگ برتر راه یافتند اما سبزقبایان تبریزی بسیار بیشتر تر از دو تیم دیگر برای جذب بازیکن جدید هزینه کردند. هزینه کرد ماشین سازان در یک فصل حضورشان در لیگ برتر به گونه ای بود که با سرخ آبی های پایتخت و حتی تیم های اصفهانی برابری می کرد اما نتایج کسب شده از سوی این تیم ریشه دار و قدیمی هیچگاه با هزینه کردهای نجومیش برابری نکرد.

ماشین سازان تا به اینجای رقابتها ۱۶ امتیاز کسب کرده که با یک حساب سرانگشتی مشخص می شوند ماشین سازان برای هر امتیاز خود چند صدمیلیون یا شاید میلیارد هزینه کرده اند!

بررسی اینکه کدام دلایل موجب سقوط ماشین سازان به دسته پایین شد در این مقال نمی گنجد، اما باید پرسید که چه کسی پاسخگوی این همه هزینه ای که از جیب و خزانه مردم در این شرایط نامناسب اقتصادی برای تیم شده است خواهد بود؟ نکته ای که وجود دارد این است که عدم نتیجه گیری تیم های تحت مدیریت سازمان ورزش شهرداری برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد و نگاهی گذرا به عملکرد این مجموعه، نشان از حیف و میل بیت المال و پول مردم دارد.

حضور مربی منشوری که البته پیشنهاد و دلبخواه مدیرعامل باشگاه نیز بود نتوانست تیم را در هفته های پایانی نجات دهد و شائبه های زیادی نیز در خصوص حضور دلال ها کنار این تیم و دخالت افراد خارج از هیئت مدیره در روند اجرایی تیم فوتبال ماشین سازی وجود دارد و به گوش می رسد.

 توقع می رفت با هزینه های میلیاردی برای ماشین سازی جوانان شهر را با نتایج خوب به ورزشگاه بکشانند تا شادابی جامعه را فراهم کنند ‌ولی سوء مدیریتی که سال های سال است بلای جان ورزش شهرداری شده باعث شد تا علاوه بر سقوط تیم و آبروریزی، بقیه تیم ها و رشته های ورزشی تبریز هم ضرر ببینند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :