معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: دوستداران حیات وحش حیوان های وحشی مصدوم و یا گرفتار به هر دلیلی را تنها به ادارات محیط زیست تحویل دهند.

به گزارش تبریزمن، دکتر میرمحسن حسینی قمی با اشاره به اهمیت حفظ گونه های جانوری، اظهارکرد: هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی و موسسه ای بدون اخذ مجوز از این اداره کل اجازه تحویل و نگهداری از گونه های جانوری وحشی را ندارد.

وی تاکید کرد: در استان آذربایجان شرقی هیچ مرکز و یا موسسه ای مجوز قانونی برای تحویل گرفتن، تیمار و رهاسازی حیوانات وحشی بدون اطلاع این اداره کل را نداشته و در صورت مشاهده این حرکت با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

حسینی قمی گفت: نگهداری،تیمار و رهاسازی گونه های حیات وحش بدون اطلاع و مشاوره با کارشناسان و متخصصان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تبعات جبران ناپذیر زیست محیطی و خطرات زیادی برای سلامتی مردم خواهد داشت.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: دوستداران محیط زیست و مردم می توانند در صورت مشاهده و برخورد با حیوانات وحشی آسیب دیده با شماره تلفن های ۱۸۱۲ و ۱۵۴۰ موضوع را به این اداره کل اطلاع دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :