اسما نیک ور، نائب رئیس هیأت قایقرانی استان آذربایجان شرقی است، وی به عنوان اولین داور فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران، موفق به کسب مدرک بین المللی داوری رشته روئینگ از بین آقایان و بانوان شده است.

  نیک ور ابراز داشت: از سال ۸۳ فعالیت خود را در هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی آغازکردم، ابتدا ورزشکار تیم کانوپولوی استان بودم و بعدها حضور خود را بعنوان مربی و روابط عمومی هیات پر رنگ تر کردم.

این داور بین المللی قایقرانی افزود: در سال ۹۱ موفق به کسب مدرک بین المللی داوری رشته روئینگ بعنوان اولین داور فدراسیون قایقرانی از بین آقایان و بانوان شدم که پس از آن در چندین مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی و اخیرا در بازی های ساحلی ویتنام بعنوان داور شرکت کردم.

نائب رئیس هیأت قایقرانی استان آذربایجان شرقی در ادامه با بیان برنامه های هیأت قایقرانی در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از مهمترین فعالیت های هیأت قایقرانی استان برای بانوان در سال جاری توسعه قایقرانی در بعد قهرمانی و فعال تر کردن قایقرانی شهرستان ها برای بانوان و همچنین جذب نیروهای مستعد در رشته های مختلف قایقرانی است.

وی با اشاره به تعداد قایقرانان زن استان اظهار داشت: از بین بانوان قایقران استان آذربایجان شرقی ۱۵ قایقران به طور حرفه ای فعالیت دارند، این نوید را هم باید داد که با فعال کردن مجدد تیم کانوپولوی بانوان بعد از چندین سالف تعداد ورزشکاران حرفه ای به این نفرات اضافه خواهد شد.

به نقل از ویسنا، نیک ور ادامه داد: تاکنون معصومه داناپور ورزشکار ملی پوش استان آذربایجان شرقی، موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا و هشتم جهانی از خطه آذربایجان شده و در حال حاضر عضو تیم ملی رده سنی بزرگسالان است، همچنین پرستو مه نمای اقدم نیز از استان آذربایجان شرقی عضو تیم ملی قایقرانی ایران در رده سنی جوانان است.

نائب رئیس هیأت قایقرانی استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: تیم بانوان استان با حمایت اسپانسرها در لیگ آب های آرام شرکت دارند که برای حضور موفق تر نیاز به حمایت بیشتر و جذب هر چه بیشتر اسپانسر است.

وی با اشاره به محل تمرینات قایقرانان عنوان کرد: سایت تمرینی بانوان تبریزی در استخر ائل گلی تبریز و سد امند و استخر ۲۹ بهمن می باشد و قایقرانان شهرستانی نیز در سدها تمرین می کنند.

نیک ور با تقدیر از اداره کل ورزش و جوانان استان بویژه لیلا جاویدان و معاونت امور ورزشی بانوان تاکید کرد: مهمترین مشکلات بانوان استان، کمبود منابع مالی و اسپانسر است که امیدواریم این مشکلات نیز با حمایت مسئولان برطرف شود.

نائب رئیس هیأت قایقرانی استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری به ضرورت توجه به امر استعدادیابی اشاره و تصریح کرد: همیشه امر استعداد یابی مورد توجه هیأت بوده و هر ساله از مدارس، نفرات مستعد استعدادیابی شده اند و ورزشکاران کنونی هم از باب استعدادیابی وارد این رشته شده اند، هیات قایقرانی استان نیز برنامه ویژه ای برای استعدادیابی در نیم سال دوم دارد.

وی تاکید کرد: براین اساس تاسیس خانه قایقرانی استان آذربایجان شرقی از برنامه های آتی هیأت قایقرانی است.

نیک ور در پایان از حمایت های رئیس هیات قایقرانی و اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی تقدیر کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :