استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش تاثیرگذار مادران و همسران شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: خانواده های شهدا حامل پیام و رسالت آنان هستند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز چهارشنبه در همایش نقش زنان در دفاع مقدس و جبهه مقاومت با اشاره به این که مادران و همسران رزمندگان، مشوق آنان برای حضور در جبهه بودند، افزود: پدران و مادران و همسران و فرزندان شهدا اولین کسانی هستند که مورد شفاعت آنها قرار می گیرند و خوشا به حال مادران شهدا که چنین فرزندان پاک و مقدسی تربیت کردند.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: کاری که رزمندگان ما در هشت سال جنگ تحمیلی در راه دفاع از خاک ایران عزیز، دفاع از اسلام و قرآن، دفاع از ناموس و شرف ملت ایران کردند متفاوت از کارهای عادی بود و به همین دلیل دفاع ما در آن سال ها، مقدس بود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هیچ جنگی در این کشور اتفاق نیفتاده است که در آن، بخشی از خاک ایران جدا نشود، اما جنگ هشت ساله تنها جنگی بود که حتی یک سانتی متر از خاک میهن را به دشمن ندادیم و این یکی از دلایل مقدس بودن کار رزمندگان ماست.

وی افزود: ریشه حمله دشمنان به خاک ایران، مقابله با انقلاب اسلامی و نظام مبتنی بر آموزه های قرآن و اهل بیت بود و مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس یکپارچه از حریم اسلام، قرآن و اهل بیت دفاع کردند.

جبارزاده اضافه کرد: یکی از کارهای مقدس دیگر در جنگ هشت ساله دفاع از ناموس و شرف ملت ایران بود و اگر حماسه و همت و غیرت رزمندگان نبود امروز نوامیس این ملت زیر چکمه دشمنان قرار داشت.

وی با تاکید بر استقامت و پایداری در راه دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب، گفت: ملت ایران در بین تمام ملت ها، ملتی شریف و با عزم و اراده قوی شناخته می شود و امروز شرف و حیثیت از آن این ملت است.

در این آیین از مادران شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :