دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت : بر اساس مصوبه این شورا، خانواده های معتادانی که بی بضاعت هستند تا بهبودی فرد معتاد زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار می گیرند.

به گزارش تبریزمن، سردار محمد علی نصرتی روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهر با اشاره به اینکه ۶۵ درصد از جرایم زندانیان، مربوط به مواد مخدر است ، گفت: مواد مخدر سومین معضل اجتماعی در استان است.

وی یادآوری کرد: در دو سال گذشته با تلاش مجموعه دستگاه های آذربایجان شرقی، مواد مخدر از رتبه نخست معضل اجتماعی استان به رتبه سوم تنزل پیدا کرده است.

سردار نصرتی گفت: امروز مواد مخدر صنعتی جای مواد مخدرسنتی را گرفته است و ۶۵۵ پایگاه اینترنتی نحوه تولید و مصرف مواد مخدر را و ۲۵۷ پایگاه نیز مصرف مواد مخدر صنعتی و جدید را تبلیغ می کنند .

وی از ایجاد پژوهشکده روانی – اجتماعی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در خصوص مقوله مبارزه با مواد مخدر خبر داد و افزود: در مقطع کارشناسی ارشد در این حوزه دانشجو پذیرش خواهد شد.

فرماندار اهر نیز در این نشست اعلام کرد: در یک سال گذشته بیش از ۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از جمله هروئین و تریاک در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

سید محمد عابدی افزود: همچنین بیش از ۷۰۰ معتاد نیز در شهرستان اهر جمع آوری شده است.

وی، با اشاره به راه اندازی و تقویت مراکز ترک اعتیاد در شهرستان اهر، مشارکت خیران در جهت افزایش خدمات این مراکز به بیماران مبتلا به مواد مخدر را خواستار شد.

فرماندار اهر با اشاره به اینکه تشکیل کارگاه های آموزشی آشنایی با مضرات مواد مخدر یکی از اولویت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهر است ، افزود: در این راستا در سال گذشته ۲۰ کارگاه آموزشی در شهرستان اهر تشکیل شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :