امیر تقی زاده معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گف : خانواده های متعالی با شعار ازدواج آگاهانه،بهنگام ،آسان و پایدار محقق میشود.

به گزارش تبریزمن، وی در اولین جلسه هماهنگی برنامه های هفته ازدواج درسطح کارشناسان دستگاهها افزود : برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای تحقق ای شعار است.

تقی زاده اظهار داشت : در راستای ازدواج آگاهانه جوانان ما نیازمند آموزشهای پیش از ازدواج،مشاوره های همسان گزینی و فراهم نمودن زمینه شناخت طرفین از همدیگر با راهنمایی و مشارکت خانواده ها هستند.

وی افزود : اگر این امر به درستی صورت گیرد زمینه ازدواج بهنگام جوانان را فراهم مینماید اما در ادامه مسیر جوانان نیازمند دستیابی به ازدواج های آسان هستند که مسئولیت خانواده ها در این امر دوری از تشریفات و حذف مراسمات دست وپاگیر و اداب و رسوم غلط و رواج یافته و نشات گرفته از فرهنگ غربی و وظیفه نهادهای مدنی و احاد مردم جامعه فراهم نمودن خدمات و ملزومات ارزان قیمت برای ازدواج جوانان و تامین شغل و معیشت و مسکن باشرایط خاص جوانان است که این نوع ازدواج همان ازدواج های توصیه شده در دین و اعتقادات اسلامی هست.

تقی زاده در ادامه افزود : حس مسئولیت پذیری و پایبندی به سبک زندگی اسلامی و همراهی مشاوره ها در طول زندگی و فراگیری مهارتهای زندگی در قالب کتب و نرم افزارهای مرتبط گامی در جهت پایداری ازدواج ها ست.

وی افزود : تمام تلاش ما و دستگاههای دولتی ترغیب جوانان به ازدواج و تلاش در جهت حل مشکل ازدواج جوانان و ترغیب خانواده ها به تسهیل ازدواج جوانان خواهد بود چرا که دیررسی سن ازدواج تبعات جبران ناپذیر فردی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

در این جلسه ضمن تشریح آمارهای ازدواج و طلاق توسط کارشناس مرکز ثبت و احوال استان تقسیم کار استانی برنامه های هفته ازدواج به بحث و تبادل نظر گذاشته شد .

همچنین رئوس برنامه های عملیاتی هفته ازدواج جهت طرح در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج با نظر کارشناسان دستگاهها مورد بررسی قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :