رییس هیات نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات استانی محاسبات ذهنی موسوم به ‘یو سی مس ایران’ در تبریز بر ضرورت توجه بیشتر خانواده ها بر مهارت آموزی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، ضیاء الله اعزازی روز دوشنبه، مهمترین مشکل اجتماعی کشور و دغدغه مسئولان را درصد بالای بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد.

عضو کمسیون آموزشی مجلس از خانواده ها خواست که به موضوع مهارت آموزی فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشند تا از همان سنین کودکی مسیر شغلی دانش آموزان در آینده مشخص گردد.

وی اعلام کرد: به منظور حل مشکل بیکاری جوانان، در برنامه ششم توسعه بر آموزش های مهارتی توجه ویژه ای شده و تلاش بر هماهنگی آموزش های انجام شده در کشور بر اساس نیازهای بخش صنعت است.

مهران زینالی مدیر آموزشگاه علمی اندیشه خلاق هم گفت: ۳۹ نفر از دانش آموزان استان آذربایجان شرقی که موفق به کسب رتبه های اول و دوم مسابقات استانی شده اند، اواخر مرداد ماه در مسابقات کشوری به میزبانی استان مازندران شرکت خواهند کرد.

پنجمین دوره مسابقات استانی محاسبات ذهنی موسوم به ‘یو سی مس’ در استان آذربایجان شرقی توسط آموزشگاه علمی اندیشه خلاق و با شرکت ۳۰۹ دانش آموز از تبریز و سایر شهرستان های استان برگزار و از رتبه های اول تا سوم سطوح مختلف با اهدای مدال تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :