فرمانده امور گذرنامه و ثبت‌احوال کشور عراق گفت: خدمات‌دهی در خاک عراق به زائران ایرانی ادامه دارد.

به گزارش تبریزمن، فرمانده امور گذرنامه و ثبت‌احوال کشور عراق با فرمانده مرزبانی استان ایلام در منطقه صفر مرزی مهران در خصوص عبور روان و بدون مشکل زوار از پایانه‌های مرزی دو کشور، دیدار و گفتگو کردند.

سرلشکر مهدی الوائلی در بازدید از منطقه صفر مرزی این پایانه و روند ورود زائران عتبات عالیات به کشورمان، ضمن تشکر و قدردانی در ایجاد بسترهای مناسب زیربنایی در عبور و مرور زائران عتبات عالیات، اظهار کرد: این تلاش‌ها باعث ایجاد رفاه و تسهیلات در تردد زائران می‌شود که دارای ارزش معنوی بالایی است.

وی افزود: تا بازگشت آخرین زائر خدمات‌دهی در خاک عراق به زائران ایرانی صورت می‌گیرد.

در ادامه سردار لطفعلی پاک‌باز فرمانده مرزبانی استان ایلام نیز با قدردانی از همکاری و روابط خوب مرزی بین دو کشور گفت: همکاری و روابط مرزی و دیپلماتیک مرزبانان دو کشور باعث شده همواره هرگونه مشکلات رفع و نواقص به‌موقع رسیدگی و اقدام شود.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده در راستای ایجاد تمهیدات لازم برای زوار اربعین حسینی (ع) بسیاری از مشکلاتی که سال گذشته داشتیم در سال جاری و اربعین امسال حل‌شده ازجمله این اقدامات می‌توان به رایزنی‌ها و نشست مشترک دیپلماتیک در سطوح فرماندهان ارشد مرزبانی و استانی و همچنین در سطح هنگ‌ها و کلانتران مرزی اشاره کرد که خوشبختانه منجر شده تا تردد زائران در حال حاضر به‌خوبی انجام شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :