فرماندار تبریز گفت: توسعه کمی و کیفی خدمات بهداشتی در مراکز بهداشت درطول ۱۸ ماه گذشته معادل خدمات ۱۷ سال گذشته است.

به گزارش تبریزمن،  رحیم شهرتی فر در جلسه کارگروه تخصصی بانوان این شهرستان گفت: ما در جامعه ایرانی واسلامی زندگی می کنیم و نهاد خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه نقش بی بدلیلی در تربیت نسل های آینده دارد .

وی با اشاره به اینکه نهاد خانواده در کل دنیا و کشورما از نظر امکانات رفاهی، مسائل اقتصادی، نیازهای معیشتی درمعرض تغییرات ساختاری وکارکردی قرار گرفته است، اظهارکرد: نقش تربیتی، کنترلی ونظارتی والدین در خانواده ها کاهش یافته است و باید آسیب های حوزه خانواده بررسی شود.

فرماندار تبریزافزود: ترویج وگسترش فضای انفرادی در خانواده ها بجای فضاهای گروهی باعث شده است که ارتباطات عاطفی در خانواده ها متزلزل شده ومتاسفانه بحث صله رحم که از مباحث فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است به مرور زمان کم رنگ شود.

شهرتی فر افزایش سن ازدواج جوانان، ضعف مسئولیت پذیری جوانان برای ورود به عرضه زندگی مشترک، کاهش کارکرد نظارتی خانواده ها، فقدان مهارت های لازم برای رویارویی تفاوت نسل ها، نبود برنامه منسجم و محکم در زمینه تحکیم خانواده ، تجمل گرایی و نبود تعامل در بین اعضای خانواده را از مشکلات خانواده ها در زمان حاضردانست.

فرماندار تبریز بابیان اینکه خدمات ارائه شده درحوزه بهداشت ودرمان در جامعه باید اطلاع رسانی شود، افزود:خوشبختانه در دولت تدبیر وامید نظام سلامت همگانی یک بحث عالمانه، آگاهانه و کارشناسی شده است که بصورت موثر درکشورمان اجرا می شود.

شهرتی فر گفت: در دولت فعلی ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار، سلامت خانواده ها و مباحث زنان در صدرقرار دارد و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. وی افزایش مراکز مشاوره خانواده، ایجاد سازمان های مردم نهاد در جهت تحکیم بنیان خانواده وایجاد اورژانس های اجتماعی را برای مقابله با مشکلات حوزه خانواده ها موثر دانست.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز نیز دراین جلسه گفت: در کشور ما هدف اصلی نظام سلامت ارائه تمام خدمات برای تمام اقشار جامعه است .

حسین خسروشاهی با اشاره به اینکه ۲۰ مجتمع سلامت طبق سند تدبیر وتوسعه شهرستان ودر راستای بهبود خدمات درمانی و بهبود شیوه زندگی در تبریز راه اندازی شده است، گفت: کلیه خدمات در این مجتمع ها رایگان است.

وی افزود: در این مجتمع های سلامت به ازای هر ۴ هزار نفر یک پزشک و به ازای هر ۲ هزار نفر یک نفر کارشناس مراقب سلامت خدمات ارائه می دهند.

رئیس بهداشت ودرمان تبریزاظهار کرد: کلیه دانش آموزان ۷ تا ۱۴ سال در مدارس باید خدمات رایگان دانپزشکی و تمامی بانوان ۲۰تا ۵۹ سال برای جلوگیری از پوکی استخوان در ماه یک قرص ویتامینDدریافت کنند.

در این جلسه مقرر شد ، مراکز بیشتری برای مشاوره خانواده ها در شهرستان تبریز ایجاد شده، بوستان های اختصاصی بانوان در سطح شهرافزایش یابد، سازمان های مردم نهاد در ارتباط با مسائل خانواده تشکیل شده و نشست های تخصصی در دستگاه های اجرائی در زمینه نظام سلامت همگانی برگزار شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :