مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت:  در استان آذربایجان شرقی بیش از ۵۶ هزار نفر  در سال اخیراز مراکز روانشناسی سازمان بهزیستی بهره مند شده اند.

به گزارش تبریزمن، محسن ارشدزاده مدیر کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی در نشست خبری در جمع خبرنگاران در مورد بررسی عملکرد بهزیستی استان و به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: سلامت اجتماعی از مهم ترین اهداف سازمان بهزیستی در سال های اخیربوده و امسال نیز با این هدف کار خود را ادامه خواهیم داد تا خدمت رسانی خوبی به همه اقشار تحت پوشش بهزیستی داشته باشیم.

وی افزود: سازمان بهزیستی استان در اجتماعی کردن خدمات برای افراد تحت پوشش این مرکز گام های بسیار خوبی را برداشته است و فعالیت در این زمینه توسط افراد متخصص انجام می شود که یکی از مهم ترین این موارد بحث بهزیستی در خانه می باشد.

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: با شروع طرح بهزیستی در خانه ما با تامین نیاز های معلولین در خانه های خود و پرداخت حق پرستاری به خانواده معلولین و فراهم کردن امکانات در خانه این افراد قادر خواهیم شد تا این افراد در کنار خانواده خود به زندگی خود ادامه دهند که یکی از طرح های خوب سازمان می باشد.

ارشدزاده گفت: در سال گذشته و تاکنون حدود ۱۲۶ میلیارد تومان هزینه برای سازمان بهزیستی شده است که بخشی از این هزینه ها با حمیات ارگان های مختلف از جمله بیمه تامین اجتماعی ، مشارکت نقدی مردم و مشارکت دولت و دیگر سازمان ها بوده است تا ما خدمت رسانی بهتری به افراد تحت پوشش این مرکز داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد:سازمان بهزیستی در بخش توسعه و عمران نیز عملکرد خوبی را داشته است و تاکنون ۹ پروژه در حال اجرا می باشد که این مراکز با مشارکت افراد خیر در حال تکمیل می باشد و در کنار این پروژه های دیگری هم در دست اقدام است که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل بهزیستی استان تاکید کرد: یکی از اهداف سازمان بهزیستی بحث اورژانس اجتماعی می باشد که همچنان به کار خود ادامه می دهد و در مواقع مختلف و ضروری به مردم  که از قشر آسیب دیدگان اجتماعی هستنند خدمات ارائه می دهند.

ارشدازاده افزود:سازمان بهزیستی استان در مورد کودکان خیابانی و کار در رتبه ۳۰ قرار دارد که یکی از بهترین عملکرد در این زمینه به استان ما اختصاص دارد.

وی اذعان داشت: سازمان بهزیستی حمایت از مهد کودک ها را نیز در یکی از اصلی ترین وظایف خود قرار داده است و یکی از مهم ترین آنها حمایت از مهد کودک های مناطق محروم است تا کودکان در مکان های سالم و امنی قرار داشته باشند .

مدیرکل سازمان بهزیستی در ادامه گفت: مشاوره و خدمات روانشناسی مرکز ما نیز در سال های اخیر فعالیت بسیار خوبی را داشته و با وجود ۷۴ مرکز روانشانسی دولتی و ۱۸ مرکز غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی حدود ۵۷ هزار نفر مورد مشاوره و روانشناسی در این مراکز قرار می گیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :