معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید اجرای عدالت در تمامی عرصه ها را هدف قرار داده است، گفت: خدمت گذاری بی منت به آحاد مردم و احترام به مردم عین عدالت است، نه اینکه یارانه های ۴۵ هزار تومانی بین مردم توزیع کنیم.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع آبرسانی شهید باقری افشرد در هریس، افزود: عدالت یعنی اینکه دولت تمام تلاش خود را برای ایجاد امکانات و بهره مندی مساوی مردم از آنها انجام دهد.

وی ، توسعه روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی را یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید در جهت عدالت عنوان و اظهار کرد: در این زمینه مدیریت آذربایجان شرقی از سه سال قبل، مناطق کمتر توسعه یافته را زیر نظر گرفته تا نسبت به توسعه زیرساخت ها در این مناطق طرح های مختلفی را به مورد اجرا بگذارد، زیرا که معتقدیم تنها با توسعه پایدار روستاها می توان جلوی مهاجرت های بی رویه به شهرها را گرفت.

پورمهدی ، ماندگاری روستائیان در روستاها را مستلزم ایجاد درآمد و اشتغال زائی برای اهالی دانست و یادآور شد: دولت برای توانمندسازی روستاها در زمینه های مختلف اقتصادی، کشاورزی، گردشگری و فرهنگی هر آنچه بتواند در اختیار روستاها قرار می دهد اما به شرطی که خود روستائیان نیز مشارکت کنند.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که اگر روستاها از هر جهت توانمند نشوند روند مهاجرت به شهرهای بزرگ همچنان ادامه داشته و هزاران مشکل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ناشی از آن نیز کل جامعه را در بر خواهد گرفت که در این میان هنر دولت این است که بسترها را در روستاها فراهم کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهرستان هریس در اجرای طرح های عمران و آبادانی روستایی جزو شهرستان های اولویت دار است، گفت: بیشترین پروژه های عمرانی در حوزه های راه، نیروگاه و عمرانی در این منطقه در دست اجرا است.

پورمهدی ، با بیان اینکه اجرای طرح های هادی روستایی به شدت نیازمند مشارکت خود روستائیان است، افزود: دولت به آن میزان در این طرح ها کمک مالی خواهد کرد که روستائیان نیز مشارکت داشته باشند که در این زمینه همکاری و مسئولیت دهیاری ها و شوراهای اسلامی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

مجتمع آبرسانی شهید ‘ حسن باقری افشرد’ برای تامین آب آشامیدنی ۲۲ روستا در محل زادگاه این فرمانده شهید دوران دفاع مقدس از توابع شهرستان هریس روز چهارشنبه با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این طرح اعتباری معادل ۶۷ میلیارد ۳۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی هزینه شده است و با بهره برداری از آن شش هزار و ۷۴۶ نفر از جمعیت روستایی در قالب یکهزار و ۸۴۰ خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :