سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، از آغاز روند خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج(زمینگیر غیرعملیاتی) از فرودگاه های کشور خبرداد و گفت: طبق بخشنامه این سازمان، همه شرکت های هواپیمایی متعهد شده اند در سه ماه آینده نسبت به خروج همه هواپیماهای از رده خارج خود اقدام کنند.

به گزارش تبریزمن، پیش از این رحمت الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از مهلت چهار ماهه به شرکت های هواپیمایی برای خروج هواپیماهای زمینگیر غیرعملیاتی از فرودگاه ها خبر داده و گفته بود: به ازای هر روز تاخیر در خروج این هواپیماها از فرودگاه ها جریمه های سنگینی برای شرکت های هوایی در نظر گرفته می شود.

براساس اعلام روز سه شنبه روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده، اظهارداشت: برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود، ارتقا ایمنی، کاهش تاخیرات و براساس بخشنامه سازمان هواپیمایی مبنی بر الزام شرکت های هواپیمایی نسبت به خروج هواپیماهای زمینگیر از فرودگاه ها، زمینه خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج از فرودگاه های مهرآباد، هاشمی نژاد مشهد و زاهدان فراهم شد.

وی، با بیان اینکه این هواپیماها از نوع بوئینگ ۷۴۷، بوئینگ ۷۲۷، فوکر۱۰۰، ایرباس ۳۰۰، BAE و فالکن۲۰ است، افزود: ۱۰ فروند از این تعداد هواپیماها متعلق به ناوگان هوایی جمهوری اسلامی ایران، ۱۱ فروند ماهان، پنج فروند آسمان و یک فروند از هواپیمایی پویاست.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه عملیات خروج این هواپیماها آغاز شده است، افزود: این هواپیماها یا به مراکز دانشگاهی، پژوهشی و تحقیقاتی و یا خورد شده (Scrap) و از فرودگاه خارج می شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :