نمایشگاه آثار هنری شیوا زمانی هنرمند ۲۹ ساله تبریزی در خصوص سال “خروس” در گالری کیاوش تبریز به کار خود پایان داد.

تبریزمن، سرویس فرهنگی هنری؛ وی دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه نبی اکرم (ص) و فارغ التحصیل هنرستان هنرهای زیبای کوثر بوده و چند سالی است که به صورت حرفه‌ای به تصویرگری می‌پردازد و از پاییز سال ۹۴ دبیر نشست‌های تخصصی گپ تصویر سازی بوده است، او تصویرسازی‌های متعددی برای نشریات محلی کودکان انجام داده و همچنین چاپ کتاب داستان با عنوان “روباه مهربان”، تدریس در زمینه کاریکاتور و فعالیت در گروه تصویرگری “بقچه” را در کارنامه هنری خود دارد.

photo_2017-03-18_15-03-19

زمانی تاکنون در نمایشگاه‌های گروهی متعددی با موضوع تصویرگری، کاریکاتور و گرافیک در شهرهای تبریز، تهران، شیراز و مشهد شرکت کرده و مقام های قابل توجهی را نیز کسب نموده است.

در این نمایشگاه ۳ روزه، او آثارش را با محوریت موضوع خروس به نمایش گذاشت که عمدتا شامل حجم‌های سفالی بودند که با رویکردی تلفیقی با اشیای مورد علاقه و بیان شخصی طراح در آمیخته و ایده‌های مورد نظرش را تجسم بخشیده و جالب اینکه به صورت همزمان توانست وجهی کاربردی به انگاره‌ها و پنداشت‌های تصویرسازانه اش بدهد.

photo_2017-03-18_15-03-25

مخاطب این آثار نیز هر ۲ دسته هنرمندان و عموم مردم بودند که موضوع خروس مقارن با فرا رسیدن سال نو و همچنین مفاهیم و معانی سمبولیک آن برای طراح اهمیت داشته و بهانه‌ای برای انعکاس فریادها و ناگفته‌های او در موضع یک زن هنرمند نسبت به دنیای اطرافش گردید.

بدین ترتیب می‌توان گفت در مجموعه آثار این نمایشگاه، حجم‌های دست ساخته شیوا زمانی هنرمند جوان تبریزی با اشیا و احجام پیش ساخته ترکیب شده و رویکردی تازه و کاملا شخصی به تصویر سازی بخشید که مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :