آذربایجان شرقی، سرزمین ستارخان ها وباقرخان ها از ساعت هشت امروز جمعه همزمان با سراسر ایران اسلامی با حضور مردمش در پای صندوق های رای، برای خلق حماسه انتخاباتی دیگری آماده می شود.

به گزارش تبریزمن، مردم آگاه و انقلابی آذربایجان شرقی با به صدا درآمدن زنگ انتخابات بیست و نهم اردیبهشت ماه امسال، آرام آرام به نزدیک ترین شعبه های اخذ رای می روند تا با انداختن برگه رای خود در صندوق ها، برای چهار سال آینده خود در اداره کشور سهمی قایل شوند و تصمیم بگیرند.

شهروندان این خطه پیشتاز مشارکت سیاسی آگاهانه در تاریخ معاصر ایران، امروز جمعه نیز با تصمیمی عقلایی، گام تازه دیگری برای کمک به اداره هر چه بهتر سرزمین اسلامی مان برمی دارند.

آرای مردم آذربایجان شرقی در چنین روزی به مانند قطره هایی است که با پیوستن به هم و آرای دیگر هموطنان مان در اقصی نقاط ایران زمین، جویبار، رودخانه و در نهایت اقیانوس انتخابی را رقم خواهد زد که تحولات چهار سال آینده کشورمان در ابعاد داخلی و خارجی از آن متاثر است.

امروز مردم ۲۱ شهرستان و بیش از سه هزار روستای آذربایجان شرقی با دلی پرشور و شعوری آکنده از آگاهی و آینده نگری پای صندوق های رای حاضر می شوند تا رئیس جمهوری کشورشان، نمایندگان مجلس دهم در حوزه انتخابیه مراغه-عجب شیر و اهر-هریس و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا را برگزینند.

هر چند انتخابات در ذات آن، رویدادی مبارک و مردمسالارانه است، اما بدیهی است که مردم فهیم و خردورز آذربایجان شرقی امروز برای برگزیدن افراد اصلح تلاش خواهند کرد.

بر اساس آمار منتشر شده ۶۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت در آذربایجان شرقی مشارکت دارند و انتخابات در ۶۲ شهر و یک هزار و ۹۶۰ روستای استان برگزار می شود.

دو میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که ۶۶ هزار و ۱۰۲ نفر از آنها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

آذربایجان شرقی با ۳٫۸ میلیون نفر جمعیت در فاصله ۶۰۰ کیلومتری تهران، پایتخت کشورمان واقع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :