معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان شرقی گفت: تا امروز ۵۶۱ هزار و ۹۵۰تن گندم مازاد بر نیاز گندم کاران استان خریداری شده که نشانگر رشد ۶۳ درصدی نسبت به میزان خرید سال گذشته است.

به گزارش تبریزمن، ایوب ایرانی فام گفت: ۴۲۶ هزار و ۴۲۲ تن گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی و ۱۳۵ هزار و ۵۲۸ تن توسط تعاون روستایی خریداری شده است.

وی میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در سال گذشته را ۳۴۴ هزار و ۶۸۷ تن اعلام و خاطرنشان کرد: در مقایسه با میزان خرید ۱۶۵ هزار تنی گندم استان در سال ۹۲ افزایش بیش از سه برابری را شاهد هستیم.

ایرانی فام با اشاره به اقداماتی که از طرف دولت برای تامین منابع مالی پرداخت مطالبات گندم کاران انجام شده است، اظهارامیدواری کرد : تا پایان شهریور بخش عمده ای از این مطالبات پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت غله منطقه هشت فضای جدید برای ذخیره سازی ۲۵۰ هزار تن گندم در استان آذربایجان شرقی آماده کرده است، گفت: مشکلی برای ذخیره سازی این محصول استراتژِیک وجود ندارد و تا پایان شهریور نسبت به خرید گندم مازاد بر نیاز گندم کاران استان اقدام می شود.

۳۵۵ هزار هکتار از اراضی دیم و ۸۵ هزار هکتار از اراضی آبی استان در سال جاری زیر کشت گندم رفت.

طبق مصوبه دولت، امسال هر کیلوگرم گندم معمولی(نان) ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال و گندم دوروم ۱۳ هزار و ۶۸ ریال با چهار درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید از گندم کاران خریداری می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :