لوسیانو ادینهو در دومین فصل حضور خود در تیم تراکتورسازی، شرایط متفاوتی را تجربه می کند، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به وضعیت آمادگی او و بررسی خواهیم کرد که آیا خواهد توانست برای بار دوم عنوان آقای گلی را در لباس تراکتور به دست آورد یا نه…

تبریزمن، سرویس ورزشی: مهاجم برزیلی و محبوب سرخپوشان موفق شده در سه بازی ابتدایی اش در فصل جدید رقابت های لیگ برتر، دو گل به ثمر رسانده و عزم حود را برای به ثمر رساندن گل های بیشتر در بازی های پرتعداد پیش رو جزم کرده است.

ادینهو که پیش از این و در دو فصل پیش، توانسته با بیست بار گلزنی، بهترین گلزن رقابت های لیگ برتر شود، می خواهد در بازگشت دوباره اش به تراکتور پس از سپری کردن فصلی ناموفق در لیگ کشور های حاشیه خلیج فارس، به اوج بازگشته و در کنار کسب موفقیت تیمی، برای دومین بار به عنوان آقای گلی دست یافته و نام خود را برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران و باشگاه تراکتورسازی ثبت کند.

شرایط موفقیت برای او در تبریز کاملا آماده بوده و او از انگیزه و اراده لازم برای این کار برخوردار است، چنانکه در مصاحبه ای که پس از بازی پیکان انجام داده، گفته است: من همیشه تشنه گلزنی هستم و امسال هم برای آقای ‌گل‌شدن به تراکتور آمده‌ام. از بازیکنانی مثل طارمی و زهیوی و بقیه مهاجمانی که فکر می‌کنند می‌توانند آقای گل شوند، خواهش می‌کنم به رتبه‌های دوم به بعد فکر کنند، چون امسال صد‌درصد من آقای گل فوتبال ایران می‌شوم و هیچ تردیدی نسبت به این موضوع ندارم.

تراکتور را مثل خانه خودم می‌دانم. پیشنهادات زیادی بعد از حضور در فوتبال قطر داشتم اما دلم می‌خواست باز هم به تراکتور برگردم. باور کنید من خودم را درجمع بازیکنان تراکتور خارجی و غریبه احساس نمی‌کنم. برخورد مردم تبریز و بازیکنان تراکتور با من آن‌قدر خوب است که احساس بسیار خوبی از حضور در این شهر دارم.”

با این وجود باید به این نکته نیز توجه کرد که از نظر بدنی شرایط ادینهو مثل فصول گذشته نیست و او از نظر قدرت و سرعت به طور محسوسی افت کرده و این افت را در دو بازی ابتدایی لیگ نمایان کرده، در کنار این موضوع نیز دو سه موقعیت خوب گلزنی از دست رفته نیز در دو بازی اخیر از ادینهو شاهد بودیم که پیش از این مطئمنا توسط او تبدیل به گل می شدند.

ادینهو، ادینهوی سابق نیست اما با این شرایط باز هم از شم گلزنی بالا و چارچوب شناسی برخوردار است و می تواند کار تراکتور را برای قهرمانی در این فصل راه بی اندازد. تراکتوری که در تیمش هافبک های سرعتی، خلاق و باهوش غوغا می کنند و به خوبی توانایی ایجاد موقعیت برای ادینهو را دارند.

کرار، محمد نوری، سروش رفیعی و محمد ابراهیمی از بهترین های ایران در پست های خود هستند و به خوبی ادینهو را تغذیه می کنند، سعید آقایی و محمد ایرانپوریان نیز با نفوذهای خطرناک خود شرایط گلزنی را برای مهاجم برزیلی و فرصت طلب تیم فراهم می کنند.

بدین ترتیب می توان گفت که گلزنی های ادینهو در گذشته علاوه بر همکاری سایر بازیکنان، روی توانایی های فردی او صورت می گرفت اما امسال، همزمان با این افت این توانایی های فردی، همکاری و توانایی های هم تیمی هایش افزایش یافته و او را در امر گلزنی یاری خواهند کرد. اگر همه چیز عادی پیش برود، تراکتور امسال از اصلی ترین مدعیان قهرمانی بوده و ادینهو نیز شانس اصلی کسب عنوان آقای گلی خواهد بود…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :