شهردار تبریز خواستار واگذاری مدیریت مجموعه ربع رشیدی تبریز از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرداری شد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی امشب در دیدار با رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در خانه تاریخی حیدرزاده تبریز، اظهار داشت: تا کنون در راستای انجام پروژه ربع رشیدی ۳٫۵ هکتار زمین آزادسازی شده است.

وی با اشاره به پیشینه پرافتخار مجموعه ربع‌رشیدی افزود: شهرداری تبریز بدون عهده‌دار شدن مسئولیت سامان‌دهی ربع رشیدی، نمی‌تواند تحولی در این مجموعه تاریخی صورت دهد؛ بنابراین امیدواریم زمینه‌های واگذاری قانونی این مرکز تاریخی به شهرداری فراهم شود.

نجفی ابراز داشت: اگر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیریت این پروژه را به ما سپرده و خود وظیفه نظارت را به عهده بگیرد قول می‌دهیم با صرف اعتبار ۶۰ میلیارد تومان این پروژه را تا بهمن ماه سال جاری افتتاح کنیم.

شهردار تبریز در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری تبریز تصریح کرد: معتقدیم توسعه پایدار تبریز در بخش‌های مختلف اقتصادی، عمرانی و اجتماعی، با توجه ویژه به حوزه گردشگری میسر می‌شود.

این مسئول خاطرنشان ساخت: ما بخش عمده‌ای از برنامه‌های عمرانی خود را معطوف به حوزه گردشگری کرده‌ایم که احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز در شهرک خاوران با طراحی ویژه و سالن‌های چندگانه از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی به تملک و مرمت خانه‌های مختلف تاریخی توسط شهرداری تبریز مانند خانه تاریخی نیکدل تبریز و خانه تاریخی کلکته‌چی اشاره و تاکید کرد: امسال برای نخستین‌بار بازار تاریخی تبریز پذیرای گردشگران نوروزی است زیرا معتقدیم بهره‌گیری از مزیت‌های ویژه بازار، نیازمند نگرش ملی برای رفع نواقص این مرکز است.

نجفی با اشاره به تاسیس مجهز‌ترین پایانه مسافربری شمال‌غرب کشور در تبریز گفت: معتقدیم برنامه‌های گردشگری، در وهله اول باید در ابعاد ملی تقویت شود، از این رو این مرکز با بخش‌های متنوع جنبی در خدمت اهداف گردشگری ۲۰۱۸ خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :