قنبریان اولین گام برای بهبود وضعیت تراکتورسازی را آشتی دادن هواداران با استادیوم دانست.

به گزارش تبریزمن، این کارشناس فوتبال استان شب گذشته میهمان برنامه موج فوتبال بود که در خصوص وضعیت تراکتور و نیز تاثیر تعطیلات اخیر لیگ برتر  گفت: به عقیده من در چند هفته اخیر لیگ برتر با توجه به نمایش هایی که بازیکنان تیم از خود به نمایش گذاشتند، مشکل اصلی در بدنسازی و آمادگی بازیکنان بوده است. البته این مشکل باید با برنامه ریزی که تیم و کادرفنی باید می داشتند، پیش از آغاز فصل حل شده و به خاتمه رسیده بود و نباید تا این هفته ها اثرات خود را در نتیجه گیری و بازی های تیم برجای می گذاشت.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که باعث بوجود آمدن این مشکلات در تیم شده است، تغییر و تحولات گسترده و تغییرات عمیق در ترکیب بازیکنان می باشد. در این حال باید مربی به اندازه ای در کار خود ماهر باشد تا بتواند از بازیکنان جدید و سرباز هایی که هر کدام در ترکیب تیم خود ستاره بود اند، بازی گرفته و بهترین کیفیتشان را به نمایش گذارد.

قنبریان افزود: متاسفانه در حال حاضر در ساختار باشگاه تراکتورسازی برنامه ریزی و ثبات مدیریت نداشته ایم که باعث حضور بازیکنان جدید پرتعداد و نیز تاخیر در آغاز تمرینات شده است. ما همیشه شعار هایی در این خصوص داده ایم اما در حال حاضر دیده می شود که به این مسائل عمل نشده و نتایج تیم ناراضی کننده است.

کارشناس فوتبال استان در ادامه اظهار کرد: ما در این فصل بازیکنانی را از دست دادیم که از پایه های اصلی تیم بودند. آندرانیک تیموریان از بازیکنانی بود که با پیوستنش به تراکتور در نیم فصل دوم، روند و کلاس کاری تیم را به شدت افزایش داد. مهدی کیانی که بعضی می گویند فوتبالش رو به پایان بود، طراح اصلی حمالات و رهبر سایر بازیکنان در درون زمین مسابقه بوده است. احمد کامدار و ادینهو که اکثر ضرباتش در چارچوب بود. واقعیت این است که فصل جدید برای تراکتور خوب مدیریت نشد و هوادارانی که با نام این تیم زندگی می کنند، ضربه خوردند.

قنبریان

قنبریان افزود: از طرف دیگر بازیکنانی چون فرشاد احمدزاده، شاهین ثاقبی و فرید کریمی که همگی در تیم فوق العاده تاثیرگذار بودند، یا نیمکت نشین هستند یا با سهل انگاری از تیم جدا شده اند. حضور بازیکنان سرباز در تراکتورسازی کاملا به نفع سرباز ها می باشد اما اینکه تا چه حد برای تیم نیز خوب باشند، جای بحث دارد. اگر می خواهیم در میانه های جدول دست و پا بزنیم، می توانیم به همین سیاست ادامه دهیم، اما برای قهرمانی باید سرمایه گذاری کرد؛ برای مثال در صورتی که مدیران تراکتور در این فصل خواهان قهرمانی بودند، می توانستند با کمی هزینه بیشتر بازیکنان را نگه داشته و با آسوده خاطری بسیار بیشتری پا به مسابقات می گذاشتند.

وی در ادامه گفت: اولین مشکلی که باید مسئولین تراکتور به فکر حل کردن آن باشند، آشتی دادن هواداران با استادیوم می باشد. دیدیم که در سه بازی اولن خانگی کم بودن تعداد هواداران در استادیوم باعث چه امتیازاتی از دست بروند. در صورتی که همچون گذشته در هر بازی خانگی به طور متوسط ۴۰ هزار هوادار در یادگار امام حضور می داشتند، مطمئنا نتایج بهتری کسب می شد. هوادار است که باعث انگیزه به بازیکنان و افزایش تلاش های او می شود. باید با هواداران رو راست بود و حقایق را به آن ها گفت.

این کارشناس فوتبال در خاتمه گفت: از طرف دیگر باید به این نکته توجه کرد در فوتبال روز دنیا، مربیان موفق بهترین دستیار ها را برای خود برمی گزینند.، حال اینکه تونی صبر کرده و پس از کسب نتایج ضعیف تصمیم گرفته مربیان ایرانی را به کادر خود اضافه کند. نکته بعدی روش بازی تیم است که باید در آن تجدید نظر صورت گیرد. تراکتورسازی باید بیشتر رو به جلو بازی کند و شکل هجومی خود را بازیابد. کادرفنی تیم ابزار و بازیکنان بسیار خوبی دارد اما نمی توانیم به خوبی مهاجم را تغذیه کنیم. مشکل اصلی حمزه یونس مشکل نیست بلکه میانه میدان است. تعادل مرکزی در تیم وجود ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :