رئیس کمیسیون فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم خواهرخواندگی تبریز و کربلا گفت: تبریز نخستین پایتخت جهان تشیع است و از نظر ارتباطات فرهنگی، قرابت‌های ویژه‌ای با کربلا داشته است.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال‌های اخیر، تبریز از شهرهای پیشتاز در کمک به مردم عراق، بازسازی حرم عتبات عالیات و اجرای خدمات ویژه در اجتماعات مذهبی کربلا داشته که این امر، نشان‌دهنده تاثیرگذاری اجتماعی تبریز بر شهر کربلای معلی است.

وی با اشاره به تصویب نام ” پارک تبریز” در کربلا اظهار داشت: احداث پارکی به نام “تبریز” در کربلا از دیگر برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر برای تقویت پیوندهای اجتماعی و فرهنگی تبریز و کربلا به شمار می‌رود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تفاهم‌نامه خواهرخواندگی دو طرف را از اتفاقات مبارک در شورای چهارم نام برد و گفت: هم‌اکنون ۹ شهر با شهر تبریز تفاهم‌نامه خواهرخهواندگی دارند؛ با این حال،  برای ایجاد انسجام ساختاری و محتوایی در روند خواهرندگی تبریز با سایر شهرها ، تشکیل یک کارگروه متشکل از شهرداری و شورا در دستور کار است تا این موضوع در تقویم سالانه با در نظر گرفتن ضرورت های بین المللی ارتباطات شهر تبریز طراحی و پیگیری شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :