سامانه تعلیق تطبیقی می‌تواند هر چرخ را به صورت منحصر به فرد در کنترل خود درآورد.به نظر می‌رسد این مدل که احتمالا R50 نامیده شود، در پنجاهمین سالگرد تولد AMG در سال آینده در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

براساس گزارش‌های موثق استون‌مارتین ردبول AM-RB 001 به زودی شاهد رقیبی بزرگ در عرصه جهانی خواهد بود و این رقیب کسی نیست جز یکی از اعضای مرسدس AMG.

به گزارش تبریزمن، به نقل از مجله آلمانی “اتوبیلد”، منابع آگاه اعلام کردند که مرسدس بنز در حال کار روی مدلی برای شکست رکورد قانونی-خیابانی ابرخودروهاست. به نظر می‌رسد این مدل که احتمالا R50 نامیده شود، در پنجاهمین سالگرد تولد AMG در سال آینده در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

 یوزپلنگ تیزپای آلمان‌ها، 1300 اسب بخار قدرت دارد

جزئیات بسیار کمی از این خودرو منتشر شده است، اما R50 مرسدس AMG   به سمت قلمرو ابرخودروها حرکت می‌کند. این خودرو با دو موتور الکتریکی با قدرت تولید ۱۵۰ اسب بخار -در هر موتور- و با قابلیت محرک چرخ‌های جلو و یک موتور مکانیکی توربو ۲ لیتری ۴ سیلندر با بازده یک هزار اسب بخار ساخته خواهد شد.

مجموعه موتورها بازده‌ای برابر ۱۳۰۰ اسب بخار تولید می‌کند. مرسدس بنز قصد دارد R50 را به زیر ۱۳۰۰ کیلوگرم برساند. برای رسیدن به این هدف شاسی و بدنه به صورت یک‌پارچه و از فیبرکربن ساخته می‌شوند.

یوزپلنگ تیزپای آلمان‌ها، 1300 اسب بخار قدرت دارد

یوزپلنگ تیزپای آلمان‌ها، 1300 اسب بخار قدرت دارد

فناوری‌های خلاقانه مانند فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب به اندازه ۱٫۵ درجه که اولین بار در یک مرسدس بنز مدل GT-R معرفی شد، در این خودرو به کار می‌رود و آن را در کنار خودروهایی مانند مازراتی و فراری قرار می‌دهد. سامانه تعلیق تطبیقی می‌تواند هر چرخ را به صورت منحصر به فرد در کنترل خود درآورد. ظاهر این خودرو احتمالا مانند مدل افسانه‌ای GTR CLKخواهد بود. حتی شباهت فضای درونی و خودرو نیز بی‌شباهت به همان مدل افسانه‌ای نیست. درواقع بنز برای تولد میان‌سالیش یاد نوستالژی‌های گذشته افتاده و در این بین رقابت با حریفان قدرش را بهانه کرده است.

پدال و فرمان نیز با توجه به قد و سایز راننده قابل تنظیم هستند. سامانه آیرودینامیکی بهینه شده و فضای کابین باریک است و به همین دلیل راننده و سرنشین بسیار نزدیک به هم می‌نشینند. چرخ‌های بزرگ نیز به زیبایی ظاهری خودرو می‌افزایند. بنابراین نسل بعدی این خودرو با استون مارتین و بوگاتی کایرون رقابت می‌کند.

یوزپلنگ تیزپای آلمان‌ها، 1300 اسب بخار قدرت دارد
ابر خودروی بنز با 1300 اسب بخار قدرت (+عکس)
قیمت احتمالی این خودرو در نسخه لیمیتد بین ۲ تا ۳ میلیون یورو برآورد می‌شود. اگر این خودرو ۳ میلیون یورو عرضه شود با قیمت یورو امروز ۱۱٫۵ میلیارد تومان ارزش خواهد داشت  و در صورتیکه بخواهد پلاک ملی دریافت کند با احتساب هزینه های گمرگ و دیگر تشریفات رقمی حدود ۲۳ میلیارد تومان برچسب قیمت می خورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :