فضای سیاسی کشور رفته رفته بوی انتخاباتی پیدا می کند و در حدود ۹۰ روز باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، گروه ها، احزاب، جریان ها و تشکل ها نگاه جدی تری به برنامه های انتخاباتی دارند. البته جدای از اصلاح طلبان که بیشتر به رصد فضا می پردازند، این اصولگرایان هستند که به دنبال یافتن گزینه های مطلوب برای حضور در عرصه هستند. در میان تب و تاب این گزینه ها، حالا احمدی نژادی ها هم دست به کار شده اند!

تبریزمن، سرویس سیاسی: احمدی نژاد و اطرافیانش هشت سالی طعم قدرت را چشیده اند و باز سودای ریاست جمهوری در سر دارند. درست است که لیدرشان با منع رهبری از حضور در انتخابات بازماند اما طرح ها و نقشه ها یکی پس از دیگری صادر می شوند و به منصه ظهور می رسند.

حمیدرضا بقایی در حال حاضر مرد شماره یک احمدی نژاد می باشد. همانی که ارتباط تنگاتنگی با رئیس دولت های نهم و دهم داشت و دست آخر به حکم دادگاه بازداشت شد. معاون اجرایی رییس جمهور ایران در دولت دهم بود و دو سالی هم ریاست گردشگری و دبیری شورای عالی مناطق آزاد را برعهده داشت.

همین چند سال پیش بود که به حکم دیوان عدالت اداری به دلیل برخی تخلفات در سمت ریاست گردشگری انفصال از خدمات دولتی دریافت کرد. گفته شده که در دوره ریاست او تعدادی از بناهای تاریخی از فهرست میراث ملی خارج شده و در مسیر تخریب قرار گرفتند، هر چند بقایی در توجیه این هم می گوید که سازمان توان حفظ این بناها را نداشت و بنابراین احکام تخریب اجرا شده اند!

این کاندیدای ریاست جمهوری سابقه بازداشت را هم در کارنامه خود دارد. ۱۸ خرداد ۹۴ بود که غلامحسینن محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که برای بقایی قرار بازداشت صادر شده است. البته هفت ماه بعد، یعنی ۲۸ دی ماه ۹۴، با تبدیل قرار بازداشت به کفالت، آزاد شد. دلیل بازداشت چند ماهه او تا زمان آزادی نامشخص بود.

حالا او سودای پاستور در سر دارد، هرچند هم سعی می کند القا کند که به هیچ جریان و حزب و گروه و حتی شخصی وابسته نیست. اما این نخستین پازل بازی محمود احمدی نژاد بود که به جای خود نشست.

88656320863293957728

البته گفته می شود که کاندیداتوری بقایی، صرفا اقدامی است که واکنش اذهان عمومی و نیز رقیبان مورد سنجش قرار گیرد و احتمالا شخص اصلی مورد حمایت احمدی نژاد هنوز خود را معرفی نکرده است، با این حال مسئله اصلی، ایرادات وارده به اشخاص مختلفی که از هر سو سر بر می آورند، نیست، بلکه این تفکر احمدی نژادی است که اساسا دارای مشکل بوده و به هیچ وجه در حد و اندازه های ریاست جمهوری دوباره نمی باشد.

بخش اعظمی از مردم، بسیاری از بزرگان نظام و تحلیل‌گران سیاسی دوران احمدی نژاد را یکی از تلخ ترین دوران جمهوری اسلامی یاد می‌کنند. هشت سالی که باعث شد بر اساس آمارهای داخلی و خارجی ایران سخت ترین روزهای خود را سپری کند. هشت سالی که ایران را شاید به اندازه هشتاد سال به عقب راند.

ایران در این سال‌ها به جز تمام مشکلات اقتصادی که حاصل برخی بی تدبیری‌های داخلی و تحریم‌های خارجی بود، به شدت دچار ناهنجاری‌های سیاسی و اجتماعی شد. و نا گفته پیداست که در این دوران تنها احمدی نژاد مقصر نیست. تمام افرادی که با او کار کردند به ویژه معاونان و مشاوران او و وزرای دولت‌های نهم و دهم باید در مورد عملکرد ۸ ساله دولت احمدی نژاد به مردم توضیح دهند. آنها همچون احمدی نژاد مسئول خسارت‌های وارد شده به کشور هستند.

با توجه به اوضاع و احوال کنونی و نیز اخبار مرتبط با انتخابات، به نظر می رسد که اصولگرایان و همچنین طیف احمدی نژاد تا روز انتخابات با معرفی کاندیداهای متعدد و نیز هجمه به دولت کنونی، خواهان وارد کردن حداکثر ضربه به روحانی خواهند بود و تا روز آخر که احتمالا بر روی یک نفر اجماع خواهند کرد، از این اقدامات خود دست نخواهند کشید…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :