سرخپوشان در حالی به مصاف غول عربستانی خواهند رفت که می توانند تنها با کسب یک تساوی در دو بازی باقیمانده مقابل این تیم، برای اولین بار راهی دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شوند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تیم فوتبال تراکتورسازی در چارچوب هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سه شنبه شب و از ساعت ۲۰:۰۵ در دوحه قطر به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت. دیداری که در تعیین تیم صدرنشین گروه و رو به رو شدن با قرعه آسانتر در دور بعدی مسابقات نقش موثری خواهد داشت.

شاگردان قلعه نوعی که هم اکنون در لیگ و آسیا از وضعیت نسبتا خوب و مناسبی برخوردار هستند در تلاش خواهند بود تا با کسب یک تساوی و به تبع آن، یک امتیاز ارزشمند، صعود خود به دور بعدی رقابت ها را قطعی کرده و در ادامه تمرکز خود را روی رقابت های داخلی و کسب سهمیه و حتی قهرمانی قرار دهند.

در حال حاضر وضعیت جدول گروه C مسابقات بدینگونه است که تراکتورسازی با ۹ امتیاز و الهلال با ۸ امتیاز از بیشترین بخت برای صعود برخوردار هستند و پاختاکور ۴ امتیازی، نیم نگاهی به دو بازی باقی مانده خواهد داشت، با این حال گفتنیست که تفاضل تیم های اول و دوم جدول، مثبت ۶ و ۴ است که در نتیجه کار تیم ازبکستانی با تفاضل منفی ۴ به مراتب سخت تر خواهد شد.

من حیث المجموع، می توان صعود سرخپوشان برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله پلی آف رقابت های لیگ قهرمانان را تقریبا قطعی دانست و بر طبق آن در خصوص بازی های آینده صحبت کرد. بازی هایی که برای نماینده آذربایجان اهمیتی فوق العاده خواهند داشت، چون فعلا که تنها چند هفته به پایان رقابت های لیگ برتر باقی مانده است، با توجه به شرایط جدول و امتیازات نزدیک تیم ها، نمی توان به قاطعیت حتی شانس کسب سهمیه را برای تراکتور قائل بود و تیم هایی مثل نفت تهران، استقلال و حتی ذوب آهن می توانند با نتایجی که بدست می آورند، تراکتور را از حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان محروم کند.

در سمت مقابل، الهلال به عنوان یکی از قدرتمند ترین، پرهوادارترین و ریشه دارترین تیم های عربی، مثل همیشه آماده و با توپ پر راهی مسابقات شده و در ۴ بازی قبلی خودش هم باختی را در کارنامه ندارد. آبی پوشان شهر ریاض که برای اولین بار مقابل تراکتورسازی صف آرایی خواهند کرد، در لیگ داخلی شان هم با حضور در رتبه دوم جدول، از مدعیان اصلی قهرمانی به شمار می آیند.

با نیم نگاهی به بازی های گذشته تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا و باالاخص بازی های این تیم مقابل نمایندگاه عربستان، کمی شک و تردید در خصوص نتیجه دیدار فردا بوجود می آید، زیرا از ۶ تقابل سرخپوشان مقابل سعودی ها، تنها یک برد نصیبشان شده و ۴ باخت و یک تساوی در کارنامه تیم دیده می شود.

حال به هر ترتیب باید منتظر ماند و دید که امیرقلعه نوعی همانطور که توانست برای اولین بار تراکتورسازی را آسیایی کند، خواهد توانست برای اولین بار این تیم را به جمع ۱۶ تای پایانی رقابت های لیگ قهرمانان برساند یا اینکه الهلال قدرتمند، مثل همیشه در رقابت های آسیایی شکست ناپذیر و مدعی ظاهر شده و کام هواداران پرشور فوتبال آذربایجان را تلخ خواهند کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :