رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از اتصال دادسراها و شوراهای حل اختلاف استان به سامانه الکترونیکی خبرداد و گفت: بزودی پرونده های ابلاغی، اوراق و احکام قضایی نیز به صورت الکترونیکی به افراد اعلام خواهد شد.

به گزارش تبریزمن،  حجت الاسلام حکمتعلی مظفری عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان هشترود در مورد مجموع پرونده‌های ورودی به دادگستری استان در شورای حل اختلاف، دادسرا و دادگاه‌ های خانواده افزود: در سال ۹۴ بیش از ۴۵۷ هزار فقره پرونده وارد دادگستری استان شده و ۴۵۶ هزار و ۹۴۸ فقره پرونده نیز مختومه شده است.

وی اضافه کرد: با احتساب فرآیندهای دادرسی اعم از دادسرا، دادگاه‌ ها، تجدید نظر و اعاده دادرسی، بیش از ۶۹۸ هزار فقره پرونده وارده و نزدیک ۷۰۰ هزار پرونده در فرایند دادرسی قرار گرفته ‌اند.

وی به اجرای طرح شفا با همکاری دادستان تبریز و زندان تبریز اشاره کرد و گفت: در این طرح زندانیان با حفظ قرآن، آموزش و تفسیر قرآن از تخفیفات ویژه بهره ‌مند می شوند.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضایی رکن اصلی در تأمین و حفظ امنیت است، افزود: نقش دادستانی نقش بی بدیل است.

حجت الاسلام مظفری نظارت بر حسن اجرای قانون را از وظایف دادستان برشمرد و گفت: بیش از۳۶۰ تکلیف بر عهده دادستان قرار داده شده و ایجاد بستر مناسب و همدلی با تمام مردم اولویت کاری دادستانی است.

وی در ادامه از برخورد جدی با افراد شرور و اراذل و اوباش، قداره کشان خبر داد و گفت: پرونده های این افراد در کمتر از۴۰ روز رسیدگی و رای صادر خواهد شد.

فرهاد خاکپور رییس دادگستری هشترود گفت: با توجه به کشاورزی بودن منطقه و سند دار نبودن اکثر زمین های کشاورزی بیش از۷۰ درصد پرونده ورودی به دادگستری هشترود اختلافات ملکی است.

وی افزود: اکثر کشاورزان این منطقه در خارج از شهرستان و روستاهای خود هستند که در حین کاشت و داشت به زمین های خود سر می زنند و افراد فرصت طلب به این زمین ها تعرض می کنند.

وی گفت: شهرستان هشترود در ۶ ماهه اول امسال در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری عمومی در بین ۵۳ شعبه استان رتبه ششم را کسب کرده است.
وی افزود: شهرستان هشترود همچنین در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی در بین ۷۳ شعبه استان رتبه سوم را داراست.
خاکپور از اخذ رتبه چهارم استانی هشترود در حوزه قضایی در بین ۳۳ حوزه قضایی استان خبر داد.

وی افزود: در ۶ ماه امسال یک هزار و ۸۸۶ پرونده به دادسرا وارد و یک هزار و ۹۹۳ پرونده مختومه شده است.

وی گفت: بیش از یک هزار و ۷۵۶ پرونده در حوزه دادگاه کیفری و عمومی و حقوقی به دادگستری هشترود وارد شده که دو هزار و یک پرونده نیزمختومه اعلام شده است.

وی میانگین وقت رسیدگی به پرونده های قضایی در هشترود را ۲۵ روز اعلام کرد.

حسن مستفید فرماندار هشترود نیز در این جلسه از ارتقای وضعیت اقتصادی و اشتغال شهرستان خبر داد و گفت: در جذب سرمایه گذاری و ایحاد اشتغال پایدار در شهرک های شهرستان قدم های خوبی برداشته شده است.

وی در ادامه از خیرین استان و شهرستان خواست به انجمن حمایت از زندانیان شهرستان توجه ویژه ای بکنند و به خانواده های مستمند و زندانیان رسیدگی کنند.
حجت الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود نیز در این جلسه قضاوت را پر فضیلت برشمرد و گفت: قوت نظام از قوت قضاوت و قوه قضائیه است.
وی افزود: قضات از جایگاه ویژه و اعتبار ویژه برخوردارند زیرا اعتقاد راسخ و قلبی به ولایت فقیه دارند.

در این جلسه طی حکمی از سوی آیت الله صادق آملی لاریجانی شاهرخ اسدالهی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان هشترود معرفی و از خدمات چهار ساله رضا جداری شتربانی تجلیل شد.
اسدالهی قبل از این به عنوان بازپرس و دادرس دادگاه خانواده دادگستری شهرستان میانه خدمت می کرد.

رضا جداری شتربانی نیز با حکم حکمتعلی مظفری رئیس کل دادگستری استان به عنوان دادگاه خانواده تبریز معرفی شد.

هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :