چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی با حضور وزیر کشور، دستیار ویژه رییس جمهوری، استاندار آذربایجان شرقی و فرمانداران شهرستان های استان، تعدادی از نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی، نمایندگان کشورهای خارجی، دانشمندان، محققان، دانش پژوهان و تعداد کثیری از هموطنان سراسر کشور در محل نمایشگاه بین المللی کلان شهر تبریز گشایش یافت.

به گزارش تبریزمن، حبیب ماهوتی مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با اشاره به اینکه این مجموعه وارد مرحله جدیدی شده و رتبه نخست نمایشگاه های کشور را کسب کرده است گفت:گام های مناسبی در زمینه اقتصاد مقاومتی را خواهیم برداشت زیرا باید تکنولوژی نوین جهانی را در مراکز علمی و صنعتی کشور به کار گرفت و به تجاری سازی و سرمایه گذاری در حوزه اقدامات دانش بنیان دست یافت.

استاندار آذربایجان شرقی نمونه ای از دستاوردهای فناوری های نوین را مورد تاکید قرار داد و افزود:در سایه همین اقدامات موثر، امروز شاهد آن هستیم که یک گلخانه ای در شهرستان جلفا، در دوره کشت خود از یک هکتار زمین حدود ۵۰۰ تن گوجه فرنگی برداشت می کند در حالی که در سایر انواع کشت محصول گوجه فرنگی، این مقدار برداشت، به ۵۰ تن کاهش می یابد.

اسماعیل جبارزاده اضافه کرد:بنابراین به این نتیجه می رسیم که اقتصاد مقاومتی بدون وجود اقدامات دانش بنیان امکان پذیر نبوده و تحقیق برای تولید ثروت همواره باید مدنظر تلاشگران این عرصه باشد.

سرپرست کمیته اقتصاد دانش بنیان ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی نیز ایجاد هم افزایی و ایجاد اشتغال دانش بنیان، ایجاد هم پیوندی در بین عناصر مربوطه، ایجاد نهادها و نظام های زیرساختی جدید و بسترسازی و بهبود فضای کسب و کار دانش بنیان از جمله مواردی دانست که باید در عرصه دانش پژوهی در نظر گرفته شود.

جهانگیری افزود:این نمایشگاه با حضور یک هزار و ۵۹۰ طرح ثبت نام شده شامل یک هزار و ۴۲ طرح داخل استانی و ۵۴۸ طرح خارج از استان و ۱۶ طرح بین المللی در حال برگزاری بوده و بستر مناسبی برای تعامل و رودررویی فناوران کشور به عنوان عرضه کنندگان علم و صاحبان واحدهای تولیدی و مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان متقاضیان و خریداران فناوری فراهم می آورد.

شایان ذکر است چهارمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز با رویکرد توسعه و تجاری سازی فناوری، با حضور کشورهایی همچون اتریش، چین، فرانسه، ترکیه و مالزی و البته همزمان با اولین دوره از نمایشگاه های فروش محصولات دانش بنیان، جشنواره شهر خلاق و از ایده تا کسب و کار و نیز گرامیداشت هفته نانو از امروز تا ۲۳ ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های تبریز پذیرای عموم علاقه مندان خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :