رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، با برشمردن مولفه‌های دانشگاه نسل سوم، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی دانش‌بنیان ‌و اقتصادمحور می‌شود.

به گزارش تبریزمن، محمد اخباری در نشست خبری با خبرنگاران آذربایجان شرقی، با اشاره به سهم ۱۷ درصدی دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشجویان کل کشور، اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با یک میلیون ‌فارغ‌التحصیل توانسته ‌سهم بسزایی در برطرف‌کردن نیازهای آموزشی جامعه داشته باشد.

وی تقاضا‌محور بودن را مؤلفه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و گفت: در حال حاضر در سال تحصیلی پیش‌رو، بیش از ۶۰۰ هزار ‌دانشجو و ۵۰ هزار ‌مدرس در ۱۱۰۰ مرکز آموزشی در ۱۰ هزار رشته محل این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، با تاکید بر توجه به نحوه عملکرد دانشگاه‌های نسل سوم افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی تمام همت خود را به‌کار گرفته است تا بتواند به‌عنوان دانشگاه نسل سوم در جامعه عمل کند.‌

اخباری، تقاضا‌محور بودن را ویژگی برجسته دانشگاه‌های نسل سوم عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز تمام دانشگاه‌های کشور عرضه محور هستند اما دانشگاه جامع علمی کاربردی تلاش می‌کند تا متناسب با نیازهای روز جامعه نسبت به تعریف رشته‌های جدید اقدام کند.

وی ادامه داد: مؤلفه دیگر دانشگاه‌های نسل سوم دانش‌بنیان بودن و اقتصاد‌محور بودن است که این موضوع عامل مهمی در تحول پذیری و عملکرد منطبق بر نیازهای روز بازار کار است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، با اشاره به جایگاه ویژه آموزش‌های علمی و کاربردی در کشورهای پیشرفته دنیا گفت: بیش از ۸۵ درصد از دانشگاه‌های کشورهای توسعه یافته مربوط به دانشگاه‌های علمی کاربردی است.

اخباری، ادامه داد: بر اساس برنامه‌های کلان کشوری سهم آموزش‌های علمی کاربردی در کشور باید در طی سالیان آینده افزایش یابد چرا که این نوع آموزش‌ها ارتباط مستقیم با بازار کار داد.

وی با اشاره به تعاملات بین المللی این دانشگاه گفت: تلاش می‌کنیم تا از کشورهای همسایه و کشورهای مسلمان دانشجو جذب کنیم و در این خصوص برنامه‌های متعددی اجرایی شده است.

اخباری، با اشاره به نحوه پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه خاطرنشان کرد: دوره‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه با توجه به ضرورت دانشگاه‌ها به شکل پژوهش محور تعریف می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :