علی‌رغم اینکه بخش‌های تولیدی و صنعتی نیازمند نیروی کارآزموده و متخصص هستند اما معاون آموزشی جهاد دانشگاهی عدم آمادگی و نداشتن توانمندی قشر تحصیلکرده را ازجمله دلایل عدم جذب این افراد به بازار کار عنوان می‌کند.

به گزارش تبریزمن، محسن قرنفلی با بیان اینکه در فعالیت‌های آموزشی تخصصی، ‌سعی ما همواره در راستای رفع نیاز و مسائل مهم کشور بوه است، اظهار کرد: با توجه به بحران آب و مشکلات ناشی از این موضوع، بحث آگاهی‌بخشی و ارتقای سطح آگاهی مردم در مسئله آب،‌ نحوه استفاده و کاهش مصرف و هدررفت آب بسیار مورد توجه قرار دارد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی افزود: از این رو در سطح ملی برای ارائه آموزش‌های تخصصی در ابعاد مختلف در این حوزه برنامه‌هایی را مدنظر قرار دادیم که یکی از این موارد موضوع “دریاچه ارومیه” بود.

وی با تاکید بر اینکه برای کمک به احیای دریاچه نیاز بوده تا اقدامات اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم انجام شود، یادآور شد: نزدیک به یک سال است که اقداماتی در این زمینه در حال انجام بوده که با هماهنگی مسئولان استان دوره‌های آموزشی در جهت نحوه استفاده و ذخیره‌سازی آب و مسائلی که به عنوان کار آموزشی در این حوزه تعریف می‌شود در دستور کار قرار دادیم که مردم نیز از این دوره‌ها استقبال خوبی کردند.

قرنفلی همچنین در ادامه به موضوع بحران بیکاری فارغ‌التحصیلان اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه روز به روز به تعداد دانش آموختگان و بیکاران در این حوزه افزوده می‌شود ، اما شاهد هستیم که بخش‌های تولیدی و صنعتی با وجود نیاز به نیروی کارآزموده و متخصص اما هنوز نتوانسته‌اند از تخصص قشر تحصیلکرده بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه بخشی از دانش‌آموختگان ما به صورت بالفعل آمادگی اینکه جذب بازار کار شده و نیازها را رفع کنند، ندارند که این مسئله ناشی از نیاز فارغ‌التحصیلان به گذراندن دوره‌های مهارتی و توانمندی می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی افزود: جهاد دانشگاهی دوره‌هایی را تحت عنوان آموزش‌های تکمیلی برای دانش‌آموختگان دنبال می‌کند که در حوزه‌های مختلف همچون آی‌تی به صورت فعال در حال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :