نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به جنگ نرم فرهنگی تحمیل شده از سوی دشمنان، از دانش آموزان خواست تا آماده مقابله با دشمن در این عرصه باشند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز شنبه در دیدار جمعی از دانش آموزان ممتاز بسیجی با وی، اظهار کرد: در زمان فعلی حضور در جبهه جنگ برای دانش آموزان نیاز نیست اما باید خود را برای مقابله با تهدیدات جدید دشمن آماده کنیم.

وی افزود: دشمن به تهاجم فرهنگی و القای شبهات دل بسته و همواره برای دورکردن جوانان از ارزش های دینی و ولایت فقیه تلاش می کند.

آیت الله شبستری همچنین به گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی و ماهواره و تبلت در بین جوانان و عموم مردم اشاره کرد و گفت: استفاده از این گونه امکانات که زیاد ضروری نیستند و مضرات زیادی هم دارند برای دانش آموزان صلاح نیست و بهتر است دانش آموزان با فراگرفتن علم و دانش اندوزی، برای کشور مثمر ثمر باشند.

وی از دانش آموزان خواست تا در شرایط فعلی که هجمه فرهنگی استکبار با هدف دوری جوانان از استکبار ستیزی به بیشترین حد رسیده هوشیار باشند چرا که غرب به دنبال غرب گرایی و سکولار کردن جوانان است.

وی به دانش آموزان توصیه کرد در امر ولی فقیه باشند زیرا خیر و صلاح در ایثار، جهاد و بسیجی بودن و در امر ولی فقیه بودن است و بسیجی باید مجاهد فکری باشد و در برابر ضد ارزش ها و شبهات آماده پاسخگویی باشد.

آیت الله شبستری به هشتم آبان سالروز شهادت شهید حسین فهمیده و آغاز هفته بسیج دانش آموزی اشاره کرد و گفت: در هر جامعه نیروی انسانی عظیم ترین سرمایه به شمار می رود و اگر این سرمایه عظیم شایسته باشد جامعه را به تکامل و تعالی می رساند.

وی افزود: در میان نیروهای انسانی، نیروهای مخلص، پاکدل، کوشا، فعال و متعهد هستند که جامعه را اصلاح می کنند و بسیج این ویژگی را داراست و در واقع بسیجی مجاهد فی سبیل الله است.

وی خاطرنشان کرد: همه مجاهدان فی سبیل الله ارزشمندند زیرا که آنان مصالح جامعه را بر مصالح فردی ترجیح می دهند و عمر خود را وقف توسعه کشور در تمامی عرصه ها می کنند.

آیت الله شبستری همچنین از دانش آموزان بسیجی به عنوان گل سرسبد بسیج نام برد و گفت: دانش آموزان بسیجی در سنینی هستند که زود تربیت می پذیرند و به خوبی یادگرفته های خود را انتقال می دهند و حسین فهمیده به عنوان الگویی برای دانش آموزان، که خوب درخشید و موجب تحسین همگان از جمله امام راحل شد.

مسئول بیسج دانش آموزی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار اظهار کرد: ۱۸۵۲ دانش آموز شهید استان در کنار دیگر شهدای دانش آموز، با هدف شهادت در جبهه های جنگ حاضر نشدند بلکه برای نشان دان نقشه راه و هدایت جامعه از جان خود گذشتند و رشادت ها آفریدند.

فرشباف گفت: در حال حاضر ۲۸۲ هزار دانش آموز بسیجی در ۲ هزار و ۸۷۷ واحد استان عضو هستند و با شعار ‘دانش آموز بسیجی، حماسه ساز امروز و آینده ساز فردا’ مشغول فعالیت می باشند.

وی همچنین به برگزاری اردوی راهیان نور در سالجاری اشاره کرد و گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز به این اردوها اعزام شده اند و طبق برنامه این تعداد در سالجاری به ۴۵ هزار نفر خواهد رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :