اپلیکیشن Google Maps یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی در پلتفرم‌های اندروید و iOS محسوب می‌شود، گرچه برای استفاده بهتر از این اپلیکیشن باید آنلاین باشید اما با یک ترفند ساده می‌توانید نقشه‌ها را برای استفاده آفلاین دانلود کنید.

به گزارش تبریزمن، برای سال‌ها Google Maps تنها به صورت آنلاین قابل استفاده بود و در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت، هیچ راهی برای بهره بردن از نقشه‌های دقیق گوگل وجود نداشت. اما نگران نباشید چون گوگل قابلیت دانلود برای استفاده آفلاین از این نقشه‌ها را به Google Maps اضافه کرده است. البته در حالی که مانندHere Maps  امکان دانلود کامل نقشه یک کشور  وجود ندارد، می‌توانید هر تعداد نقشه مناطق موردنظر خود را با حداکثر وسعت ۵۰ در ۵۰ کیلومتر دانلود کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که نقشه‌های دانلودی Google Maps برای ۳۰ روز فعال خواهند بود و بعد از این مدت باید این نقشه‌ها آپدیت شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت قدم به قدم ترفند دانلود نقشه‌های آفلاین Google Maps را در پلتفرم‌های اندروید و iOS به شما آموزش دهیم.

نکته: این ویژگی در Google Maps نسخه ۹٫۱۷ به بالا وجود دارد.

۱٫ Google Maps را باز کنید و به صفحه اصلی اپلیکیشن بروید.

۲٫ کشور، شهر یا منطقه موردنظر را برای دانلود در نوار بالای اپلیکیشن جستجو کنید.

۳٫ بعد از جستجو و کلیک روی منطقه موردنظر، چنین صفحه‌ای را ‌می‌بینید؛ حالا روی بخش پایینی برای نمایش انتخاب‌های بیشتر ضربه بزنید و سپس روی گزینه Download کلیک کنید.

۴٫ منطقه موردنظر خود را برای دانلود و استفاده آفلاین انتخاب کنید.

۵٫ یک نام دلخواه برای نقشه آفلاین انتخاب کنید تا دانلود نقشه آغاز شود.

۶٫ برای مراجعه به نقشه‌های آفلاین، می‌توانید روی آیکون همبرگر شکل گوشه بالا و چپ Google Maps کلیک کنید.

۷٫ در این قسمت تمام نقشه‌های دانلود شده و در حال دانلود را مشاهده می‌کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :