رمز داوینچی (یا راز داوینچی یا کُد داوینچی) نام رُمانی کارآگاهی و ماجرایی است از نویسنده آمریکایی، دن براون که از فروش و استقبال گسترده‌ای در سراسر جهان برخوردار بوده‌است و در فاصله چند سال پس از چاپ آن، یک فیلم سینمایی و یک بازی ویدئوئی هم بر اساس آن ساخته شده‌است.

به گزارش تبریزمن، شاید اگر دن براون تنها در این رمان یک معمای پلیسی و تاریخی را مطرح می‌کرد، هرگز به این فروش دست نمی‌یافت و حالا صدرنشین جدول فروش نبود. او همه را سحر کرده‌است، براون در «رمز داوینچی» تاریخ و مسیحیت را رمزشناسی می‌کند و دست روی باورهای دینی گذاشته‌است.

دن براون به شدت اصرار دارد این رمان را مبنی بر واقعیت مطرح کند و در کتیبه کتاب هم به این مسأله اشاره کرده و نوشته‌است: «همه شرح جزئیات آثار هنری و معماری و مذهبی مبتنی بر اسناد واقعی است و داستان بر اساس رگه‌هایی از واقعیت به این نقطه رسیده‌است.» این کتاب را می توان یکی از فمینیستی ترین رمانهای پلیسی نامید.

عنوان کتاب:  راز داوینچی The Davinci Code
نویسنده: دن براون
م‍ت‍رج‍م‍ان‌ : ح‍س‍ی‍ن‌ ش‍ه‍راب‍ی‌، س‍م‍ی‍ه‌ گ‍ن‍ج‍ی‌
تاریخ انتشار:۲۰۰۳

این کتاب قسمت دوم از سه‌گانه براون است. قسمت اول آن در سال ۲۰۰۰ با نام «فرشتگان و شیاطین» به چاپ رسید. قسمت سوم از سه‌گانه براون نیز با نام «نماد گمشده» درسال ۲۰۰۹ به چاپ رسید.

در این کتاب (به خصوص در پاورقی‌های ترجمه فارسی آن) اطلاعاتی درباره خدای مؤنث، ادیان پگانی، دین یهودی و دیر صهیون وجود دارد.

این کتاب توسط چند مترجم به فارسی برگردانده شده است.

«رمز داوینچی» یا «راز داوینچی» یا «کد داوینچی» هر سه برای ترجمه عنوان کتاب به کار رفته‌اند. فروش کتاب بسیار موفق بود و بعضی ترجمه‌ها به چندین چاپ رسیدند اما در پی اعتراض شماری از روحانیون مسیحی ایران، مقامات ایران چاپ این کتاب را ممنوع کرده اند.

با این حال نسخه‌هایی که از هفت بار تجدید چاپ این کتاب در انبارها و قفسه کتاب فروشیها باقی مانده، همچنان اجازه فروش خواهند داشت.

«ژاک سونیر» رئیس موزه لوور پاریس، آخرین دارنده کد یا رمزی موسوم به داوینچی است.

او در موزه لوور و شب هنگام در دفتر خود، مورد سوء قصد مردی به نام سیلاس قرار می گیرد. سه نفر قبل از او توسط سیلاس کشته شده اند که آنها نیز به رمز دسترسی داشتند و سونیر در حکم استاد و رئیس گروه آنان بود.

ژاک سونیر قبل از مرگ با گذاشتن پیام های معماگونه به وسیله بدن عریان خود تلاش می کند رازی را بیان کند. هدف سیلاس به دست آوردن سنگ تاج که راز بزرگی را در خود پنهان کرده است، می باشد. سیلاس از سوی اسقف «آرینگاروسا» که رئیس مذهب «اپوس دئی» (از مذاهب مسیحیت) است، مأمور به دست آوردن سنگ تاج می باشد.

افسر پلیسی به نام «بزو فاش» که مأمور رسیدگی به پرونده قتل عجیب ژاک سونیر است، متوجه می شود که سونیر با شخصی به نام «رابرت لنگدان» قرار ملاقات داشته است؛ ضمن آنکه در لحظه احتضار نام لنگدان را بر زمین نوشته است. لنگدان محقق و دانشمندی در زمینه ادیان و زبان های قدیمی و استاد رمزشناسی و نویسنده کتابی به نام «نمادهای مادینه مقدس از یاد رفته» می باشد. زمینه ملاقات او با سونیر درباره همین کتاب بوده است.

چون ممکنه توضیحات بیشتر از جذابیت کتاب کم کنه، همینجا موضوع رو تموم میکنم تا در صورت علاقه خودتون اقدام به تهیه کردن کتاب نمایید.

در زیر نسخه PDFکتاب رو برای اون دسته از عزیزانی که امکان خرید نسخه چاپی رو ندارند، قرار میدهم. هر چند که مطالعه نسخه چاپی لذت خیلی بیشتری خواهد داشت.

دانلود کتاب راز داوینچی با حجم ۱۱Mb


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :