به گزارش تبریزمن، عصر امروز با حضور علی تارقلی زاده رئیس دپارتمان فوتسال آسیا و دکتر شهرام دبیری عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در بیمارستان بین المللی تبریز جلسه هم اندیشی توسعه فوتسال برگزار شد.

در این جلسه اصحاب رسانه، آرش جابری دبیر کمیته فوتسال، مهندس افشین دبیری رئیس هیئت مدیره باشگاه دبیری، دکتر علیرضا رحیمی مدیرکل سلامت و امور اجتماعی کلانشهر تبریز و رئیس آکادمی پزشکی باشگاه دبیری و رحیم علمی دبیر هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی حضور داشتند.

ابتدا شهرام دبیری عضو هیأت رئیسه فدراسون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: در ایران فوتسال به عنوان پرطرفدار ترین رشته ورزشی می باشد و در تبریز نیز استقبال بسیار خوبی از این رشته شده همانطور که شاهد هستید در چند سال اخیر تیم های استان در لیگ برتر فوتسال توانسته اند عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: تیم فوتسال دبیری، اولین تیمی بود که از تبریز در لیگ فوتسال شرکت کرد و توانست بعد از کسب تجربه قهرمان لیگ شود که این عنوان نشان داد تبریز پتانسیل بسیار زیادی در این رشته ورزشی دارد که با بازیکنان بومی رتبه سوم آسیایی را کسب کرد. قطعا اگر برنامه ریزی و سرمایه گذاری صحیحی داشته باشیم می توانیم از بازیکنان بومی زیادی در تیم ها استفاده کنیم و امیدواریم در آینده بتوانیم در سطح دنیا مقامات خوبی کسب کنیم.

دبیری تصریح کرد: جا دارد از آقایان ششگلانی، علمی، پیروز رام و دیگر عزیزان تشکر کنم چرا که آنها نیز تلاش های زیادی برای توسعه فوتسال در استان انجام داده اند.

همچنین در ادامه صحبت های دکتر دبیری، علی تارقلی زاده رئیس دپارتمان فوتسال آسیا اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر فعالیت های خوبی به صورت گسترده در سطح کشور صورت گرفته است، به طوری که ۱۰ تا ۱۱ میلیون نفر در ایران فوتسال بازی می کنند همچنین این رشته ورزشی در آسیا نیز رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: تیم ملی فوتسال ایران تقریبا بیشترین قهرمانی را در فوتسال داشته است و از ۱۴ دوره ۱۱ دوره قهرمان آسیا هست و می توان گفته فوتسال در خون ایرانیان می باشد. همچنین بانوان ما نشان دادند که این ورزش متعلق به ایران است. مشاهده کردید در مقابل ژاپن که یکی از بهترین های فوتسال بانوان هستند فوتسالیست های ما توانستند با یک برنامه ریزی مناسب پیروز میدان شوند.

رئیس دپارتمان فوتسال آسیا بیان کرد: آسیا برای فوتسال برنامه ریزی بسیار خوبی در نظر گرفته است. در سال ۲۰۰۷ بازی های رفت و برگشت در یک کشور برگزار می شد ولی در سال ۲۰۱۵ این بازی ها به ۲۴ کشور افزایش یافته است. کشوری مثل مغولستان در هوای زیر ۲۵ درجه فوتسال مقدماتی جام آسیا را میزبان بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :