مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان و نونهالان ووشو کشورمان برگزار شد و از آذربایجان شرقی دختر ۱۱ ساله تبریزی به نام «آیلین پورخسروی» موفق به حضور در جمع ۱۱ نفر از برترین ووشوکاران جوان، نوجوان و نونهال کشور شد و به اردوی تیم ملی دعوت شد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: «آیلین پورخسروی» پدیده نونهال ووشوی آذربایجان و شهر تبریز فقط ۱۱ سال دارد و در رده نونهالان در مسابقات انتخابی تیم ملی بین ۴ نفر برتر کشور قرار گرفته است و در آستانه حضور در مسابقات جهانی قرار دارد.

photo_2016-07-10_12-11-22

این ورزشکار جوان تبریزی در هفته های اخیر به اردوی تیم ملی در تهران دعوت شده است و از شانس بسیار بالایی برای حضور در تیم ملی و شرکت در مسابقات جهانی برخوردار است.

ششمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان طی روزهای ۴ الی ۱۰ مهرماه به میزبانی بلغارستان و در شهر بورگاس برگزار خواهد شد و امروز نفرات اعزامی تیم ملی به این مسابقات مشخص خواهد شد.

گفته می شود آیلین در وضعیت آمادگی خیلی خوبی قرار دارد و باتوجه به تجربیات و دانش فنی بالای سرمربی چینی تیم ملی احتمال می رود این ورزشکار نونهال آذربایجان در بین نفرات نهایی تیم ملی قرار گیرد.

لازم به توضیح است که امروز نفرات اعزامی به مسابقات جهانی مشخص می شود و امیدواریم آیلین نیز جزو این نفرات باشد تا بعداز ۱۰ سال که ووشوی تبریز در رده نونهالان از یادها رفته بود، دوباره در کشور بر سر زبان‌ها بیفتد.

ذکر این نکته نیز ضروری است که ووشوی تبریز ظرفیت ها و استعدادهای زیادی دارد و باید به آنها بها داده شود و این ورزش پرطرفدار رزمی در تبریز به حاشیه نرود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :