خبرخوان
دبیری-مس سونگون، 21 آبان ساعت 16؛

دربی فوتسال آذربایجان از نگاه آمار

دیدار پیش روی دو تیم فوتسال مس سونگون و دبیری تبریز در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتسال در حالی عصر پنجشنبه برگزار خواهد شد که این دیدار چهارمین دربی تاریخ دو باشگاه محسوب می شود.

به گزارش تبریزمن، دیدار پیش روی دو تیم فوتسال مس سونگون و دبیری تبریز در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتسال در حالی عصر پنجشنبه برگزار خواهد شد که این دیدار چهارمین دربی تاریخ دو باشگاه محسوب می شود.

دو تیم دبیری و مس در تاریخ رقابت های لیگ برتر فوتسال تاکنون و تا پیش از بازی این هفته ، سه بار به مصاف هم رفته اند که در این سه دیدار ۲ بار مس برنده بوده و یک بار دبیری تبریز.

دربی فوتسال
این دو تیم در فصل ۹۳ دو بار و در دور رفت لیگ امسال نیز یک بار برابر هم صف آرایی کرده اند که حاصل آن دو برد برای ارتش لاله ها و یک برد برای دبیری بوده است.

مس سونگون در نخستین دیدار تاریخ خود برابر دبیری و در دیدار رفت لیگ فصل قبل با نتیجه ۴ بر ۲ دبیری تبریز و مدافع عنوان قهرمانی لیگ ۹۲ را در سالن شهید پورشریفی شکست داد.

مس
در دیدار برگشت دو تیم اما این تیم دبیری تبریز بود که با نتیجه مشابه ۴ بر ۲ مسی ها را برد و انتقام دیدار قبلی را گرفت.
دو تیم در فصل جاری و در دور رفت این دوره از رقابت ها نیز به مصاف هم رفتند که حاصل این دیدار مهیج ، ثبت دومین پیروزی مس در دربی با نتیجه ۳ بر یک بود.

دبیری
در مجموع سه شهرآورد تاریخ دو باشگاه مس سونگون و دبیری تبریز ، ارتش لاله های نارنجی صاحب دو برد ، یک باخت ، ۹ گل زده ، ۷ گل خورده و ۶ امتیاز است و در طرف مقابل نیز دبیری تبریز با یک برد ، دو باخت ، ۷ گل زده ، ۹ گل خورده و ۳ امتیاز قرار دارد.

نکته قابل توجه این که فصل گذشته تیم فوتسال مس سونگون بالاتر از دبیری در مکان سوم جدول قرار گرفت و مدافع عنوان قهرمانی در رتبه نازل هشتمی ایستاد.

در فصل جاری نیز فعلا و تا پیش از برگزاری دیدارهای هفته شانزدهم ارتش لاله های نارنجی با سه امتیاز بیشتر بالاتر از دبیری در رتبه دوم قرار دارد.

نکته دیگر این که دربی چهارم فوتسال آذربایجان ، دومین دربی تاریخ دو باشگاه محسوب می شود که در آبان ماه برگزار می شود. نخستین بار دو تیم در دربی اول خود و در تاریخ اول آبان ماه ۹۳ برابر هم صف آرایی کردند که این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به نفع مسی ها خاتمه یافت.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط