رئیس بخش امور انسانی سازمان ملل با توصیف شرق حلب به “جهنم” هشدار داد، غیرنظامیانی که در شرق حلب محاصره هستند با سطحی “غیر قابل قبول” از خشونت مواجهند.

به گزارش تبریزمن، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، استفن اوبراین، رئیس بخش امور انسانی سازمان ملل در بیانیه‌ای کاهش رنج و سختی‌های نزدیک به ۲۵۰ هزار تن از ساکنان شرق حلب را که در محاصره به سر می‌برند و اقدام فوری برای پایان دادن به “جهنمی” که غیرنظامیان در آن به سر می‌برند را خواستار شد.

رئیس بخش امور انسانی سازمان ملل گفت: مراکز درمانی و پزشکی شرق حلب تقریبا همگی نابود شده‌اند و بزرگترین بیمارستان این مناطق نیز در بمباران‌ها هدف قرار گرفت.

وی افزود: مراکز درمانی و پزشکی منطقه یکی پس از دیگری هدف بمباران قرار می‌گیرند.

اوبراین در ادامه از طرف‌های درگیر در حلب خواست دستکم اجازه دهند صدها غیرنظامی که به شدت به درمان و مراقبت‌های پزشکی نیاز دارند از شهر حلب خارج شوند.

سازمان ملل پیشتر اعلام کرد: امدادهایی چون آب آشامیدنی‌ و غذا در شرق حلب به صورت خطرناکی کم شده است و از طرف دیگر تلاش‌ها برای ورود کاروان‌های امدادرسانی از مرزهای ترکیه به حلب به دلیل درگیری‌ها متوقف شده است.

سازمان ملل قصد داشت کار امدادرسانی به شرق حلب را در جریان آتش بسی که با تلاش‌های مسکو و واشنگتن حاصل شد، انجام دهد اما شرایط امنیتی لازم جهت صدور مجوزهای لازم برای ورود این کمک‌ها فراهم نشد و آتش بس، کمی بعد لغو شد.

برخی منابع پزشکی در حلب اعلام کردند به دنبال بمباران بیمارستان “شوقی هلال” در محله “جب القبه”، این بیمارستان تعطیل شد.

شوقی هلال یکی از بزرگترین بیمارستان‌ها در محله‌های شرقی حلب محسوب می‌شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :