در حالی که برخی همچنان اصرار دارند تا نایب قهرمان لیگ چهاردهم را قهرمان واقعی(!) آن رقابتها بنامند، سبزپوشان اصفهانی در دیدار برابر تراکتورسازی ضمن بازگشت به مسابقه‎ای که به نظر می‌رسید با نتیجه‌ای سنگین آن را واگذار کرده‌اند، هنرمندانه و فوتبالی شرایطی را رقم زدند که خاطرات روز آخر لیگ را به شکلی کنایه‌آمیز و معنادار تداعی نمود.

به گزارش تبریزمن، در جریان گزارش دیدار تیم‌های تراکتورسازی و ذوب‌آهن که علاوه بر شبکه سهند از شبکه ورزش و شبکه اصفهان نیز به صورت زنده پخش می‌شد گزارشگر بازی جمله‌ای را به زبان آورد که مخاطبان تلویزیونی را متحیر نمود و آن اینکه «فوتبالدوستان ایرانی تراکتورسازی را قهرمانی واقعی لیگ گذشته می‌دانند.» هرچند این جمله جنجالی بهانه‌ای شد تا بار دیگر خاطرات بحث و جدل‌های پایانی لیگ گذشته زنده شود اما شگفت‌آور آنکه آنچه در ادامه و به شکلی فوتبالی در زمین مسابقه رقم خورد خیلی پررنگ‌تر و معنادارتر، اتفاقات روز پایانی لیگ چهاردهم را یادآوری کرد.

احتمالاً همه فوتبالدوستان ایرانی که گزارشگر تبریزی خودش را نماینده تام‌الاختیار همه آنها فرض کرده بود این را به خاطر داشتند که تراکتورسازی با وجود شانس زیادی که روز آخر برای قهرمانی داشت در ایستگاه پایانی این عنوان را به نفع سپاهان از دست داد اما شاید خیلی از آنها در آن لحظه جزییات و چگونگی این اتفاقات را کاملاً در ذهن نداشتند. با هنرنمایی یحیی گل‌محمدی و شاگردانش در زمین مسابقه اما واقعیت اصلی اتفاقات روز آخر لیگ به شکلی فوتبالی یادآوری شد.

در این دیدار تراکتورسازی چهار بر یک از حریف اصفهانی خود پیش افتاد و گزارشگر بازی هم سرمست از نتیجه به دست آمده لب به تمجید از تونی اولیویرا گشود که با وجود برتری فاحش تیمش همچنان عطش گلزنی داشت و در دقایق نزدیک به پایان مسابقه دست به تعویض‌های تهاجمی می‌زد.

نتیجه‌ای که در پایان مسابقه ثبت شد اما نه یک برد پُرگل‌تر برای تیم تبریزی که تساوی دو تیم بود. تراکتورسازی بازی چهار بر یک برده را در نهایت چهار چهار مساوی کرد و این بسیار شبیه اتفاقی بود که در بازی فینال‌گونه این تیم برابر نفت تهران در آخرین روز لیگ چهاردهم افتاد.

در آن بازی هم تراکتورسازی ابتدا سه بر یک از میهمان خود پیش افتاد تا هم تبریزی‌ها کاملاً به قهرمانی تیمشان امیدوار شوند و هم البته اصفهانی‌ها از قهرمانی سپاهان ناامید. در آن روز هم مثل دیروز تراکتورسازی اما در ادامه نتوانست از برتری خانگی خود محافظت کند و مسابقه‌ای را که در آن با اختلاف گل پیش بود در نهایت مساوی کرد. تعویض‌های سرمربی پرتغالی تراکتورسازی و رفتارهای نه چندان حرفه‌ای برخی بازیکنان باتجربه این تیم که ظاهراً متوجه حساسیت ویژه آن مسابقه نبودند در نهایت اما دست به دست هم داد تا برد سه بر یک با تساوی سه-سه عوض شده و سپاهان پس از برتری مقابل سایپا کیلومترها آنطرف‌تر در فولادشهر جشن قهرمانی بگیرد.

آن زمان قهرمان نشدن تراکتورسازی به پای اشتباهات داوری و فدارسیون اصفهانی(!) گذاشته شد اما واقعیت پررنگ‌تر و فوتبالی‌تری که در پس آن هیاهو وجود داشت این بود که تراکتورسازان بازی برده را به واسطه اشتباهات پررنگ خودشان با تساوی عوض کردند.

در روزی که تراکتورسازی بازی را ۱۱ نفره به پایان برد و جایی برای فرافکنی و متوسل شدن به حرف و حدیث‌های داوری وجود نداشت یک تیم اصفهانی دیگر به صورتی کاملاً فوتبالی و ناخواسته در زمین مسابقه با عملکرد خود یک واقعیت مهم را به تیم تبریزی یادآوری کرد و آن اینکه تیمی که توانایی حفظ برتری خانگی خود را ندارد بهتر است تا در کنار مقصر دانستن زمین و زمان دست‌کم سهم کوچکی هم برای اشتباهات و نقش خودش قائل باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :