ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و منافع گروهی بر منافع فردی و نیز درس بزرگ گذشت و اخلاقی دکتر محمدرضا عارف در انتخابات ۹۲ باید رویکرد و راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم باشد.

به گزارش تبریزمن،مرتضی حاجی رییس دفتر سید محمد خاتمی شامگاه دوشنبه در همایش مدیران و اصلاح طلبان مستقل آذربایجان شرقی تصریح کرد : همه باهم بودن و نه همه برای من باید راهبردی اصلی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم باشد و تجربه تاریخی و اقدام اخلاقی دکتر محمدرضا عارف یک بار دیگر در این انتخابات تکرار شد تا مجلسی همسو با برنامه و آرمان های دولت تشکیل شود.

وی گفت : دکتر عارف درحالی که موقعیت اش و رایش برابر و یا حتی بعضا بیشتر از روحانی بود اما با صلاح دید بزرگان اصلاحات و برای مناقع ملی کنار رفت و پیروزی بزرگ اصلاح طلبان را در انتخابات ۹۲ رقم زد

حاجی با اشاره به راهبردهای تبیین شده از طرف خاتمی اظهار داشت: راهبردهایی که ما را به هدف می رساند، همگی با هماهنگی آقای خاتمی تنظیم شده است.

وی افزود: راهبرد اساسی که همه باید به آن عمل کرده و فداکاری کنیم، اجماع است و اجماع و اجماع. همه با هم بودن شرط است نه همه با من بودن و در صورت خواسته های فردی به اهداف تعیین شده نخواهیم رسید.

رئیس دفتر خاتمی بیان داشت: درس بزرگی از انتخابات گذشته گرفتیم و آن اینکه جناب آقای دکتر عارف، رفتاری در اخلاق سیاسی نشان داد که در تاریخ ماندگار شد. آقای عارف در شرایطی که فاصله ی چندانی هم از لحاظ رای آوری با آقای دکتر روحانی نداشت، اما به دلیل مصالح کشور، پذیرفت که به ائتلاف و کناره گیری تمکین کند. این اتفاق نباید تنها یک بار مشاهده شود.

حاجی افزود: برای رسیدن به نقطه ی مشترک و گذشت کردن برای هدف مشترک، اصل اساسی همه ی نشست ها و همایش ها و کارگروه هاست. در این زمینه باید نردبانی فکر کرده و منافع ملی را در ذیل منافع جناح و منافع جناح را در ذیل منافع شخص در نظر گفت.

وی گفت: این راهبرد باید در تمامی رده ها نفوذ داشته باشد. نگاه به یکی شدن و اجماع، اصل اساسی اصلاح طلبان باشد. شاید یکی نمره ی ۱۰۰ باشد و دیگری ۹۰، اما محبوبیت ۹۰ بیشتر از ۱۰۰ باشد، ما در این حالت باید به سمت ۹۰ گرایش پیدا کنیم. لذا پیروزی نسبی بهتر از پیروزی مطلق است.

حاجی اظهار داشت: آقای خاتمی، مسیر کلی را مشخص و شورای راهبردی را متشکل از افراد جناحی و غیرجناحی تشکیل داده است. به نظر آقای خاتمی، در شرایط فعلی، مهمترین راهبرد فراهم کردن بستر برای فعالیت همه ی علاقه مندان است. به تعبیر خود آقای خاتمی هیچ کس نباید از این دایره کنار گذاشته شود.

وی گفت: شورای مرکز، هموار کننده ی راه است اما تصمیمات استان ها به عهده ی شورای راهبردی خود استان ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تصور می شود که شورای راهبردی و شورای هماهنگی و ستاد انتخاباتی جدا از هم هستند. اما این اطمینان وجود دارد همگی در ذیل یک راه کلی ترسیم شده اند.

حاجی در پایان گفت: منتخب شورای راهبردی باید نمایندگی همه ی افکار و گروههای اصلاح طلب را به عهده بگیرد. نباید منافع و افکار گروههای مختلف اصلاح طلب مورد غفلت واقع شود.

رییس دفتر خاتمی با اشاره به مشکلات فراروی دولت تدبیر و امید و ادامه کارشکنی های داخلی اعلام کرد : دولت به حمدالله دراین مدت به رغم موانع و کارشکنی موفیت های خوبی را به ویژه در عرصه بین المللی و دیپلماسی به دست آورده اما د رحوزه داخلی به ویزه در بخش اقتصادی و معیشتی مردم و نیز اشتغال با مشکلات فزاینده ی رو به رو است .

وی گفت :  دولت برای عبور و غلبه براین مشکلات به مجلسی همسو و متخصص نیاز دارد و این اتفاق نمی افند مگر اینکه همه گروه های طیف اطلاح طلبان با گذشت و فداکاری تحت منویات بزرگان اصلاحات و راهبردهای آن همه با هم و برای هم در انتخابات حضور داشته باشند.

دراین همایش که در سالن اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی برگزار شد علاوه بر مرتضی حاجی  به عنوان مهمان ویژه ، عباس دوزدوزانی نخستین فرمانده سپاه و وزیرپیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی کابینه مهندس میرحسین موسوی ، صادق بناب سرپرست وزارت راه و ترابری دولت اصلاجات ،میر علی اشرف عبداله پوری حسینی رییس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی و رییس سازمان خصوصی سازی ، میر طاهر موسوی و شکور اکبر نژاد نمایندگان مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در دوره ششم مجلس و از رهبران اصلاح طلب در آذربایجان شرقی و دکتر محمد علی سبحان اللهی استاندار اسبق و رییس فعلی دانشگاه خوارزمی و شماری از مدیران اصلاح طلب سابق منطقه از جمله چهره های شاخص به همراه شماری از فعالان وعلاقمندان طیف اطلاح طلب شرکت کردند.

دراین همایش شورای مشورتی اصلاح طلبان در آذربایجان شرقی طی انتخابات درون گروهی برگزار و از میان ۸۰ کاندیدای ۲۱ نفر به عنوان اعضا این شوار انتخاب شدند.

از ۵۹۰ فعال اصلاح طلب شرکت کننده دراین همایش ۴۴۵ نفر آنان در انتخابات مذکور شرکت و به نامزدهای مورد نظر رای دادند.

از میان شورای مشورتی هفت نفر به عنوان شورای راهبردی گروه های اصلاح طلب در استان انتخاب خواهد شد و انتخابات مجلس دهم را در میان طیف های اصلاح طلب در این استان مدیریت خواهد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :