معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر اینکه نگاه به نوروز باید فرهنگی باشد ، گفت: درصدد گسترش آئین های نوروزی به همه دنیا هستیم زیرا همه دنیا نیاز به نوروز دارد .

به گزارش تبریزمن، بهمن نامور مطلق روز دوشنبه در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی در تبریز ، با بیان اینکه نوروز میراث بی نظیری از پدران ماست گفت: پدران ما تحول طبیعت را خوشایند دیده و آئین نوروز را به منظور الگو گرفتن از طبیعت در زندگی خود ابداع کردند .

وی با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا نخستین روز بهار را جشن نمی گیرند ، گفت: جشن های نوروزی نشانگر خوش فکری و خوش ذوقی اجداد و نیاکان ماست .

وی با اشاره به اینکه برگزاری آئین های نوروزی در جهانی که آئین زدا شده ادامه دارد ، گفت: نوروز نماد همگرایی و هم افزایی است و پیوند انسان ها با یکدیگر مهمترین دستاورد آن است .

نامور مطلق با تاکید بر اینکه آئین های نوروزی باید به بهترین شکل در کشور ما برگزار شود ، افزود: نوروزگردی از پدیده های خوبی است که توسط نسل ما به آئین های نوروزی اضافه شده است .

وی با بیان اینکه ملت ایران میراث دار خوبی برای نوروز بوده است ، گفت: پاسداشت و احیای مراسم و آئین های مرتبط با عید نوروز که از یادگار گذشتگان است، وظیفه نسل امروز به شمار می رود.

ناظر عالی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با بیان اینکه گردشگری از شاخصه های توسعه محسوب می شود، گفت: ظرفیت های مناسبی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و با استفاده بهتر از این ظرفیت ها و برجسته سازی رخدادهای فرهنگی و هنری می توان شاهد افزایش جایگاه این استان در زمینه پذیرش گردشگر بود .

این نشست در خانه حیدرزاده ( یکی از خانه های تاریخی تبریز) که به عنوان مرکز اطلاع رسانی گردشگری استان استفاده می شود ، برگزار شد .

آذربایجان شرقی با افزون بر یک هزار و ۵۷۰ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی و ظرفیت های بی نظیر گردشگری ، با وجود اینکه در منطقه کوهستانی قرار دارد، در ایام عید میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :