دریابان علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی باانتقاد ازبدعهدی های آمریکا دراجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

به گزارش تبریزمن، شمخانی صبح امروز (پنجشنبه ) با حضور در همایش بزرگداشت شهدای وزارت نیرو در سالن همایش های برج میلاد افزود:تجربه های مختلف در مذاکرات هسته ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده است که اعتماد به امریکا چه در موضوع آتش بس در سوریه و چه در رفع تحریم های اقتصادی مصداق حرکت کردن به سوی سراب است.

نماینده مقام معظم رهبری ودبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین با بیان اینکه مدیری که گرهی از کار نظام بازکند کار جهادی کرده، اظهارداشت: فرهنگ بی بدیلی که منشاء خلق حماسه های کم نظیر در دفاع مقدس بود امروز راهنمای جوانان ما در عرصه های دفاعی، علمی، مدیریتی و اجتماعی است.

شمخانی با اشاره به ریشه های ناب و غیر قابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم ستیزی و نفی سلطه استوار شده است اظهارداشت؛ مهمترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به سوی گروه های تروریستی و تکفیری خودساخته که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت می بایست با بهره گیری از مجموعه ظرفیتهای خود با ان مقابله نمایند.

وی افزود؛ حرکت جهادی و دفاع مقدس منحصر به ایام دفاع مقدس و یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست.

شمخانی خاطر نشان ساخت: امروز مدیری که گره ای از کار نظام باز می کند و یا در مردم ایجاد رضایت و امید می نماید قطعا کار جهادی انجام داده است.

وی گفت؛ وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به ویژه در زمان تحریم ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم نبرد اقتصادی ما، وزارت نیروست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی و یا قطعی آب نبودیم تاکید کرد: کشور ما با افزایش بهره وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد.

علی شمخانی خاطر نشان کرد؛ بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون ۳ و ۴ برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده اند و این نشان می دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با طرح این مسئله که برخلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردر گمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود تاکید کرد؛ امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیت های کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده تر و دشوارتر از نبرد نظامی است فراهم شده است.

وی افزود؛ از ۲۴ بند سیاست های اقتصاد مقاومتی ، ۱۹ بند در حوزه ماموریتی وزارت نیرو قرار می گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاست ها بایستی ستاد ویژه ای تشکیل و به طور منظم ضمن پیشبرد امور، به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارایه شود

دریابان شمخانی تصریح کرد؛ پایه ی اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :