همایش تخصصی و آموزشی ویژه دانش آموزان مقاطع ششم، نهم و سوم دبیرستان از سوی مجتمع آموزشی مبتکران امروز در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، در این همایش بزرگ که در تالار معلم برگزار گردید مسوولان اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، اداره آموزش و پرورش ناحیه ۴ کلان شهر تبریز، میلاد عاشقی قاری و حافظ رتبه اول جهانی و اساتید و کارشناسان رشته های ریاضی، شیمی و زیست شناسی حضور داشتند، به علاوه اینکه سارا همتی نفر اول کنکور در رشته تجربی نیز که دانش آموخته این موسسه می باشد به علت تحصیل در پایتخت نتوانست در این همایش حضور یابد.

این مراسم در ۳ بخش برنامه ریزی شده بود که موضوعات مختلفی در طی یک روز به دانش آموزان علاقه مند ارایه گردید.

دانش آموزان مقطع ششم، از مباحث مربوط به آسیب های این مقطع، نحوه مطالعه دروس، نحوه آمادگی برای آزمون های تستی و نحوه تست زنی استفاده نمودند.

دانش آموزان مقطع نهم در جریان مباحثی همچون انتخاب رشته، شناخت علایق و توانایی ها جهت انتخاب رشته صحیح، اصول مطالعه و روش های تست زنی و نحوه غلبه بر استرس قرار گرفته و آینده سازان سوم دبیرستان هم از مباحث پرفایده نحوه مطالعه برای کنکور، امتحانات نهایی، نحوه غلبه بر استرس آزمون و بررسی تخصصی دروس زیست شناسی و شیمی کنکور سود بردند.

دبیر همایش و مدیرعامل موسسه آموزشی مبتکران در حاشیه این مراسم به خبرنگار تبریزمن، گفت:برای تحصیل موفقیت آمیز دانش آموزان، بهترین و مجرب ترین اساتید تبریز به کار گرفته شده اند تا افتخارات افزون تری بر صفحات این مرکز آموزشی ثبت گردد زیرا بین دانش آموزان رقابت وجود دارد و در سایه استعدادها و پتانسیل های عزیزان آینده ساز، شاهد درخشش نفرات برتر کنکور کشوری و تراز بالای آزمون های نهایی و سطح ناحیه هستیم.

دکتر بهرام مجیدی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۳۵۰ نفر از دانش آموزان علاقه مند در این مجتمع آموزشی ثبت نام کرده اند افزود:واقعیت این است که دانش آموزان این موسسه در اخلاق و رفتار زبانزد عام و خاص بوده و درخشش آنها در میادین تحصیلی نشانگر کیفیت بالای سیستم آموزشی می باشد.

وی هدف از برگزاری همایش مذکور را تجلیل از دانش آموزان رتبه دار، تشکر از مدیرانی که همکاری تنگاتنگی با مدرسه و آزمون های مبتکران داشته اند، ارایه چشم انداز جدید از دبیرستان مبتکران، ارایه راهکارهایی که در این دبیرستان منجر به قبولی دانش آموزان در بهترین دانشگاه های کشور شده است، روش های مطالعه، روش های درس خواندن، روش های تست زنی، تمرکز حواس و نحوه مسولیت پذیری دانش آموزان و اولیا در مقابل وظایفی که هر کدام بر عهده دارند ذکر نمود.

در ادامه همایش مباحث تخصصی تست زنی توسط دکتر کامران و اهمیت زیست شناسی در کنکور و نحوه مطالعه آن توسط دکتر خادم به دانش آموزان حاضر در سالن ارایه گردید.

مجتمع آموزشی مبتکران در سال ۱۳۸۰ توسط مرحومه حقی فام همسر دکتر مجیدی تاسیس گردید تا دانش آموزان مستعد این مرز و بوم با توان هر چه بیشتر وارد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شوند و اینک مسیر پر افتخار آموزشی از سوی این موسسه تداوم یافته و حزو برترین مراکز تحصیلی کشور محسوب می گردد.

به گفته مدیرعامل مجتمع آموزشی مبتکران، ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور از روز دوشنبه هفته آینده آغاز شده و افرادی که در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام نمایند در ترکیب کلاس های ۳۵ نفره قرار خواهند گرفت.

وی در خاتمه خطاب به دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون نهایی را دارند توصیه نمود کتاب های درسی خود را به دقت مرور کرده و از ابعاد مختلف به درک مباحث آنها بپردازند تا سرنوشت درخشانی در انتظارشان باشد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :