عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سخت ترین کار هر جریان فرهنگی بخش هنری آن است و اگر هنرمند بتواند روح کار را در اثر خود بدمد و به درک درستی از فرهنگ کار برسد اثر او فنا نشدنی می شود.

به گزارش تبریزمن، محمد علی کی نژاد شامگاه دیروز شنبه در دیدار با مدیرکل مطالعات و پژوهش شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان این مطلب ابراز داشت: اقدام صورت گرفته از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در ترویج فرهنگ و سبک زندگی شهدا اقدامی در خور توجه است که وظیفه ای سنگین را بر دوش گرفته و غنای آن در بخش هنری موجب تسریع در انتشار ارزش های شهدا می شود.

وی با بیان اینکه همه ما وامدار خون شهیدان هستیم ابراز داشت: این دانشگاه نیز هر ساله برگزاری کنگره دانشجویان شهید را در برنامه کاری خود دارد هر چند اقدامات انجام یافته در شأن نام و راه شهدا نیست اما تلاش داریم تا با برگزاری چنین مراسمی حال خودمان را کمی بهتر کنیم و فرهنگ آنها را تا حد امکان به نسل آینده انعکاس دهیم.

کی نژاد استفاده از ظرفیت استادان دانشگاه هنر اسلامی را برای داوری آثار هنری رسیده به همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا مناسب دانست و گفت: دبیرخانه همایش می تواند پس از اتمام همایش، آثار هنری رسیده به این همایش را به مدت یک هفته در محل دانشگاه هنر اسلامی تبریز به نمایش بگذارد.

در ابتدای این دیدار مدیرکل مطالعات و پژوهش شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در سخنانی به اهمیت ورود هنرمندان به ارایه نگاهی هنری و متعهد به فرهنگ شهدا را نیاز جامعه امروز به ویژه جوانان دانست و گفت: تمام دسیسه های به وجود آمده از سوی غرب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی که از طریق دستگاه های فرهنگی آن دنبال می شود ناشی از درک تاثیر فرهنگ شهادت بر جامعه اسلامی است.

حسن شهرکی پور افزود: پدیدار شدن پدیده ای منفور به نام داعش با هدف تحت تاثیر قرار دادن این فرهنگ عظیم اسلامی بود و اکنون همین پدیده مرعوب جبهه فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان مدافع حرم شده به نحوی که جامعه اسلامی در سایه این فرهنگ غنی برای از بین بردن مزدوران فرهنگ غرب در منطقه بسیج شده است.

وی شناخت هنرمندان از فرهنگ و سبک زندگی شهدا و انتقال آن از طریق مفاهیم هنری را سکوی پرتاب این همایش ملی دانست و گفت: انتظار ما بر این است که هنرمندان و استادان رشته های مختلف هنری در برگزاری این همایش در کنار دست اندرکاران همایش باشند تا محتوای تولید شده دارای عمق و ریشه باشد.

رئیس دانشگاه تبریز: کار دانشگاه تربیت انسان متعهد است

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه کار دانشگاه تربیت نیروهای تاثیر گذار بر زندگی مردم کشور است گفت: افرادی که در این دانشگاه تربیت و فارغ التحصیل شده اند در طول تاریخ انقلاب اسلامی با شهادت خود عمیق ترین تاثیرات در زندگی مردم کشور گذاشته اند و به تعهد اجتماعی خود عمل کنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا، پور محمدی شامگاه دیروز شنبه در دیدار با مدیرکل مطالعات و پژوهش شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان این مطلب ابراز داشت: تبریز اسطوره تاریخی ایران است و منشاء آن مردمان این دیار هستند که با ایثارگری خود برای دیگر هموطنانشان در طول تاریخ الهام بخش و اثر گذار بوده اند.

وی افزود: دانشگاه تبریز به عنوان مشهد الشهدای دانشگاه های کشور در کارنامه خود فرزندانی همچون شهید مهدی باکری را دارد که توانستند در زمان خود آرمان دانشگاه های نسل چهارم را که دغدغه تعهد اجتماعی را دارند محقق کنند.

رئیس دانشگاه تبریز با طرح این سوال که تولید مقالات استادان دانشگاه ها چقدر می تواند از مشکلات جامعه را حل کند گفت: فارغ التحصیلان این دانشگاه که روحیه ایثار و شهادت در وجودشان موج می زد به تنهایی توانستند بخش عمده ای از مشکلات جامعه زمان خود را نثار جانشان حل کرده و امنیت و آرامش را برای ملت خود به ارمغان بیاورند.

پور محمدی اضافه کرد: این دانشگاه به برکت خون شهدا و علاقمندی استادان و دانشجویانش به ادامه راه آنها برترین رتبه فرهنگی دانشگاه های کشور را دارد و نها در سال گذشته ۶۰۰ برنامه فرهنگی را توسط بسیج دانشجویی برگزار کرده است.

وی تصریح کرد: امروزه مردم جامعه ما با ناملایماتی دست و پنجه نرم می کنند که گریبان آنها را گرفته است اما احیای سبک و سیاق زندگی شهدا و بردن آن فرهنگ به متن جامعه می تواند این مشکل را برای مردم حل کند.

پور محمدی ابراز داشت: ما در تربیت تک تک فرزندانی که خانواده ها در این دانشگاه آنها را به عنوان امانت به ما سپرده اند وظیفه ای سنگین داریم که این با مدد خون و رح شهدا انجام شود وما نیز به آنها توسل جسته ایم تا موفق شویم.

مدیرکل مطالعات و پژوهش شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا برای احیای منش و سیاق آنها ابراز داشت: این عزیزان گنجینه هایی هستند که کشف دوباره آنها برای تک تک جویندگان معرفت ارزشمند و دارای غنای بالایی است.

حسن شهرکی پور ابراز داشت: حضور دانشگاه تبریز و دیگر دانشگاه های کشور در کمیته علمی این همایش حاکی از توجه عمیق بخش فرهنگی کشور به رفع موانع اجتماعی با استفاده فرهنگ اسلام است که در وجود شهدا متجلی است.

وی اضافه کرد: مقالات ارایه شده در این همایش ملی که با زحمت و مطالعه استادان و دانشجویان تهیه می شود به طور قطع در مجلات تخصصی منتشر و برای استفاده عموم اعم از کارشناسان مسایل فرهنگی و اجتماعی در دسترس قرار خواهد گرفت.

همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا اول خرداد ماه همزمان با شب نیمه شعبان در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی تارنمای همایش www. Farhangeshahadat.blog.ir مراجعه کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :