فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به ماهیت استکبارستیزی جمهوری اسلامی، گفت: درگیری ایران اسلامی با نظام سلطه هویتی است و این موضوع طی ۳۷ سال به اثبات رسیده است.

به گزارش تبریزمن، غلام عسکر کریمیان روز پنجشنبه در جشنواره مالک اشتر سپاه عاشورا افزود: تا زمانی که ماهیت استکبار ستیزی و ظلم ستیزی خود را حفظ کنیم با استکبار جهانی درگیر خواهیم بود و محال است که هم اصول انقلاب را حفظ کنیم و هم به آنها بخندیم.

وی با تاکید بر اینکه پاسداران انقلاب اسلامی باید در گام نخست نهادی بودن و ماهیت خود را حفظ و تقویت کنند، اظهار کرد: ما باید روحیه انقلابی گری و نهادی بودن سپاه را حفظ کنیم وگرنه به تدریج تبدیل به سازمانی بی خاصیت خواهیم شد.

کریمیان با اشاره به مشکلات احتمالی تبدیل سپاه از نهاد به سازمان، گفت: اگر روزی سپاه و بسیج از تشکیلات نهادی به سازمان تبدیل شود، دیگر سپاه انقلابی و موثر در کار نخواهد بود.

وی، شکنندگی و انعطاف پذیری پایین را از ضعف های سازمان عنوان و بیان کرد: نظم پذیری و انعطاف پذیری از نقاط مثبت و قوت مجموعه نهادی است که سپاه نیز به آن مسلح است.

کریمیان با اشاره به تدبیر امام خمینی(ره) در شکل گیری نهادهای مقدس همچون سپاه، جهاد سازندگی و کمیته امداد، یادآور شد: به وجود آمدن این نهادها هنر امام راحل برای تقویت و حفظ نظام بود که به جهت خلل های مدیریتی آن زمان به وجود آمد و ماموریت های مهمی را هم در برهه های حساس انجام دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از انقلاب شاهد زوال برخی نهادهای انقلابی بودیم که یکی از آنها جهاد سازندگی است که با تبدیل شدن به سازمان، ویژگی انقلابی بودن خود را نتوانست حفظ کند.

کریمیان، کار جهادی را از ویژگی های مهم تشکیلات نهادی خواند و گفت: کار جهادی با روحیه انقلابی همراه است و چنانچه اگر روزی با روش عادی نتوانیم کاری انجام دهیم، راه میانبری را با حفظ کیفیت پیدا می کنیم که از خصوصیات تشکیلات نهادی است.

وی ، انطباق پذیری در شرایط مختلف را از دیگر ویژگی تشکیلات نهادی دانست و افزود: در عملیات آبی و خاکی خیبر، همان یگان پیاده نظام با انعطاف پذیری و آموزش های سریع توانست خود را به یگان دریایی تغییر داده و عملیات خیبر را با موفقیت به انجام برسانند.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در راس مثلث هدف گیری دشمنان قرار دارد و در راس این مثلث نیز سپاه پاسداران حضور دارد که با پشتیبانی بزرگ بسیجیان به عنوان بدنه فعال ملت، توانسته است دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارد.

کریمیان، صداقت در گفتار و نگاه حق شناس وق بین را از خصوصیات مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب برای بسیجیان برشمرد و ادامه داد: باید بسیجیان با دارا بودن این خصایص و با تفکر در آینده انقلاب، درجا نزنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :