مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: این سازمان در ۱۰ ماه امسال ۱۱ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال بابت هزینه های درمان و مستمری بگیران به بیمه شدگان استان پرداخت کرده است.به گزارش تبریزمن، جعفر سمساری در گفتگو با خبرنگاران افزود: از این میزان ۱۱هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال از بابت تعهدت بلند مدت و کوتاه مدت و ۴۹۰ میلیارد ریال نیز از بابت بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی منبع اصلی درآمد تامین اجتماعی را از محل وصول حق بیمه ذکرکرد و گفت: به ازای هر مستمری بگیر، ۶٫۴۲ نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان تعداد بیمه شده های اصلی سازمان را ۶۶۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: با احتساب بیمه شدگان تبعی، بیش از دومیلیون نفر در استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

سمساری گسترش بخش آی.تی و دریافت خدمات غیر حضوری را از خدمات نوین این سازمان ذکر کرد و گفت: ابلاغ الکترونیکی احکام به کارفرمایان از مزایای اجرای این طرح است.

وی ازپالایش بیمه شدگان قالی باف و کارگران ساختمانی دراستان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۹ هزار قالی باف و۶۰ هزارکارگر ساختمانی بیمه پردازهستند که در بررسی مجدد ۲۵ هزار بیمه شده قالی باف و شش هزار کارگر ساختمانی غیر محق حذف شدند.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی مطالبات معوق این سازمان را دوهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به رکود حاکم برکشور و به منظور حمایت از تولید کنندگان و کارفرمایان، وصول مطالبات از طریق تعامل و تقسیط انجام می گیرد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی هم از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جدید این سازمان با حضور وزیر کار خبر داد و گفت: با احداث بیمارستان جدید، بیمارستان ۲۹ بهمن به پلی کلینیک تخصصی تبدیل می شود.

جلال الدین نیکنام تعداد تخت های بیمارستانی این سازمان را یک تخت برای هر پنج هزار نفراعلام وافزود: ۹۶ درصد مراجعان به بخش درمان خدمات رایگان دریافت می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :