امام جمعه تبریز با بیان اینکه دریافت حقوق های نامتعارف در بین مسئولان، زمینه ساز به وجود آمدن اشرافی گری، فساد و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه می‌شود، گفت: اخیرا یکی از وزیران در خصوص حقوق و پاداش‌های نجومی اعلام کرده که این دریافتی ها متعارف است و اشکالی ندارد که شنیدن چنین سخنانی از زبان یک مسئول جای تاسف دارد و امیدوارم آن وزیر حرف هایش را پس بگیرد.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز عید فطر، اظهار کرد: دشمن می‌خواهد از حقوق های نجومی به عنوان ابزاری علیه ایران استفاده کند، باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، نباید تنها به برکناری متخلفان بسنده کرد، بلکه ضروری است کسانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند، مجازات شوند و اموال مردم به بیت المال باز گردد.

وی خاطرنشان کرد: باید حکومت حضرت علی (ع) را مد نظر قرار داده و از تصمیمات و اقدامات آن بزرگوار در اداره کشور استفاده کنیم، ثبات انقلاب اسلامی ایران در گرو رعایت عدالت اجتماعی، از بین بردن تبعیض و کاهش اختلاف طبقاتی است.

وی با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان، خاطرنشان کرد: بر اساس اصل ۹۱ و ۹۳ قانون اساسی شورای نگهبان تاسیس شده است و معمولا در اکثر کشورهایی که دموکراسی در آنجا حاکم است، تشکیلاتی برای بررسی قوانین تصویب شده در مجلس و نظارت بر انتخابات وجود دارد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شورای نگهبان سه وظیفه اصلی بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: بررسی مصوبه های مجلس و تطابق آن با شرع مقدس، جلوگیری از مغایرت تصمیمات مجلس با قانون اساسی و نظارت بر انتخابات و تایید صلاحیت نامزدها بر عهده شورای نگهبان می باشد.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) شورای نگهبان را حمایت می کردند و مقام معظم رهبری نیز ضمن حمایت از شورای نگهبان بر ضرورت وجود آن تاکید دارند.

آیت الله مجتهد شبستری تصریح کرد: هر کس که در مقابل شورای نگهبان قرار گرفته و با آن مخالفت کند، با نظر اکثریت مردم ایران، منزوی می‌شود.

وی یادآور شد: در زمان قانون اساسی مشروطه هم پنج تن از فقهای تراز اول برای بررسی تصمیمات مجلس انتخاب شده بودند که این مهم محقق نشد و مشروطه به استبداد تبدیل شد.

امام جمعه تبریز با اشاره به موفقیت‌های نیروهای مقاومت در بخش شمالی سوریه و عملیات آزادسازی حلب، گفت: گروه های تروریستی بر این باور بودند که با تصرف حلب می‌توانند دولت بشار اسد را سرنگون کنند که اکنون حلب در محاصره ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت قرار دارد و بر اساس تحلیل کارشناسان، با آزادسازی حلب از دست تروریست ها جنگ در سوریه به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه رژیم منحوس آل سعود بر دشمنی علیه ایران همچنان ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: مقابله و جلوگیری از اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی ایران به آفریقا، آسیا و کشورهای آمریکای لاتین با استفاده از رسانه ها و چنگ زدن به ریسمان پوسیده گروهک تروریستی منافقان دو اقدام اخیر آل سعود علیه ایران است.

وی تاکید کرد: گروهک منافقان به دامن عربستان پناه برده اند، عربستان بداند که با اتکا به این گروهک ورشکسته نمی تواند هیچ آسیبی به ایران بزند و آرزوی تضعیف و براندازی ایران اسلامی را به گور خواهد برد.

امام جمعه تبربز همچنین با اشاره به فاجعه دیشب فرانسه، گفت: داعشی ها که دست پرورده غرب هستند، بلای جان خود غربی ها شده اند.

وی با قدردانی از حضور مردم در تجمع مدافعان حریم خانواده، عنوان کرد: در قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف توسط خانم ها و آقایان تاکید شده است و باید خود مردم در این زمینه به یکدیگر تذکر داده و همچنین نیروی انتظامی و دستگاه های قضایی در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند تا بی حجابان حساب دستشان بیاید و بدانند در کشور اسلامی و شهر حسینی زندگی می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :