رأی کمیته استیناف در خصوص محمدرضا خانزاده بازیکن محروم تیم فوتبال فولاد خوزستان، این سئوال را به دنبال داشته که آیا بازیکن مذکور می تواند از دیدار مقابل تراکتورسازی برای فولاد بازی کند یا باید تا هفته یازدهم پشت خط بماند؟

به گزارش تبریزمن، در حکم کمیته استیناف آمده است: «در پی درخواست محمدرضا خانزاده مبنی بر تعلیق اجرای حکم محرومیت از انجام کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال که به موجب دادنامه شماره ۱۵ مورخ ۱۰ خردادماه ۹۴ کمیته استیناف اعلام شد، وی محکوم به شش ماه محرومیت از فعالیتهای مرتبط با فوتبال شد که پس از ملاحظه محتویات پرونده و با توجه به ابراز ندامت و احراز تنبیه وی، به استناد ماده ۳۹ آیین نامه اخلاق اجرای سه ماه باقی مانده محرومیت خانزاده به مدت یکسال تعلیق می شود.»

معنای ساده تر اینست که سه ماه از مدت محرومیت شش ماهه خانزاده باید اجرا شود و سه ماه هم به حالت تعلیق در خواهد آمد تا چنانچه این بازیکن طی یک سال آینده دوباره مرتکب تخلف شد، به اجرا در بیاید.

سئوال اما اینجاست که سه ماه قطعی شده این حکم از چه زمانی محاسبه می شود؟ اگر طبق رأی قبلی، محرومیت خانزاده از روز آغاز مسابقات لیگ برتر (هشتم مرداد ۹۴) محاسبه شده باشد، این بازیکن تا هفته یازدهم لیگ برتر (هشتم آبان ۹۴) محروم خواهد بود.

اما اگر محرومیت خانزاده از زمان صدور رأی قبلی (۱۰ خرداد ۹۴) محاسبه شده باشد، طبیعتاً این محرومیت چند هفته قبل به اتمام رسیده است!

بدون شک امکان حضور خانزاده برابر تراکتورسازی می تواند هم از نظر فنی و هم از نظر روحی برای فولادی ها مفید واقع شود و کار را برای سرخپوشان فوتبال آذربایجان سخت تر کند. حال باید منتظر ماند و دید که چه تصمیمی در خصوص این بازیکن گرفته شده و نتیجه آن چه خواهد شد؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :