دکتر علیرضا رحیمی شهرداری تبریز را در عرصه فعالیت های بهبود سلامت جامعه و ورزش، الگوی سایر شهر های ایران دانست.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر علیرضا رحیمی در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری در جهت افزایش فعالیت بدنی شهروندان تبریزی اظهار کرد: سازمان ورزش و اداره کل سلامت در ساختار شهرداری تبریز بیشترین نقش را در جهت سلامت مردم و افزایش کیفیت زندگی آنان ایفا می کنند و طرح ها و برنامه های بسیار خوبی در این جهت اجرایی شده است.

وی ادامه داد: شهرداری تبریز در عرصه ورزش و سلامت الگوی سایر شهر های ایران بوده و با دارا بودن ۲۹ تیم ورزشی در قله ورزش شهرداری های کشور قرار دارد. در حوزه سلامت نیز پس از تهران بیشترین طرح ها و اقدامات صورت پذیرفته است.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در ادامه با اشاره به اینکه مهر ماه در عرصه سلامت، ماه خاصی است، گفت: اکثر روز های جهانی در حوزه سلامت در مهر ماه قرار گرفته اند و امروز هم روز جهانی سالمندان می باشد که از طرف شهرداری تبریز برنامه ای دو روزه در پارک قطران با شیوه ای متفاوت از سایر برنامه ها برگزار شده و غربالگری و مشاوره در حوزه های مختلف به سالمندان شهر تبریز ارائه شد.

DSC_0207

رحیمی در ادامه افزود: اداره کل سلامت در آینده ای نزدیک چندین طرح بزرگ با شکل و شمایلی جدید را در سطح شهر تبریز به اجرا درخواهد آورد که نقش بسیار موثر و بسزایی در افزایش سطح سلامت و توانمندی شهروندان ایفا خواهد نمود.

وی در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری برای افزایش ۱۰ درصدی میزان تحرک بدنی در جامعه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر یکی از بهترین و پی گیرترین دوران مدیریتی خود را سپری می کند و ما از این همکاری های مشترک بسیار خرسندیم. در برخی طرح ها نیاز داریم تا با همکاری بین سازمان های مختلف کار را به جلو برده و به اهداف برنامه ریزی شده دست پیدا کنیم.

رحیمی ادامه داد: روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی می تواند سلامت افراد را تضمین کند. در حال حاضر برای فرهنگ سازی و علاقمند کردن مردم به این موضوع، طرح پرِس در دو نقطه شهر در حال اجرا می باشد و علی رغم هزینه اندکی که صرف شده، تاثیر بسیار خوبی گذاشته است و امیدواریم تمرکز و حمایت بیشتری از این موضوع انجام گیرد. شهرداری تبریز تا کنون در بحث کمپین های سلامت به صورت تمام و کمال حمایت خود را ابراز کرده است و در آینده نیز به همین شکل خواهد بود، مخصوصا در بحث افزایش تحرک بدنی که بدون شک تا بدین جا مهمترین کمپین سلامت ما خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :